Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області розповіли про загрози отруйних речовин .
В залежності від призначення пестициди поділяються на: інсектициди (комахи), акарициди, лімбациди (круглих хробаків, що паразитують у рослинах), зооциди (гризунів), фунгіциди (грибків, що паразитують головним чином на насіннях сільськогосподарських культур), гербіциди (бур'янів).
Кількість садівничих та сільськогосподарських угідь на Буковині насправді велика, площа їх щорічно тільки зростає. Щоб виростити таку кількість плодових, фермери не обходяться без пестицидів.
Читати ще: Нашестя хрущів. Селяни показали, як травневі жуки пооб`їдали цвіт дерев (ФОТО)
- При неправильному використанні та застосуванні спостерігається забруднення пестицидами повітря, водойм, ґрунту, та потрапляння залишкових кількостей в продукти харчування й відповідно - організм людини, - зазначає Олександр Александрюк, керівник ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області.
А це призводить до отруєнь. Гострих - через короткий проміжок часу після дії токсичної речовини на організм одразу. Хронічних, що розвиваються повільно, характерною їх рисою є поступове наростання патологічних змін, викликаних дією отрути, - наголошує чиновник.
Основні симптоми характерні при гострому отруєнні пестицидами:
- при потраплянні на шкіру - почервоніння, свербіж, поява виразок різного розміру;
- у випадку коли речовини потрапляють в організм при диханні - задишка, кашель, у важких випадках — набряк легень;
- загальна симптоматика: головні болі, включаючи запаморочення, можливі втрати свідомості, сплутаність і незв'язність думок, в особливо важких випадках — порушення функцій мовного апарату, несвідомий стан, кома, оніміння кінцівок, ціаноз ( посиніння кінцевої і окремих ділянок тіла).
Перша допомога при попаданні на шкіру - потрібно позбутися від забрудненого одягу та промити уражену ділянку за допомогою розчину соди (приблизно 5% соди) або нашатирним спиртом (розчин концентрації 5-10%). Вже після цього шкіру можна обмити теплою водою з милом. При потраплянні в середину необхідно промити шлунок, випити активоване вугілля, сольовий розчин та проносний засіб. Після першої допомогу обов'язково необхідно звернутися до лікаря, оскільки тільки він зможе оцінити тяжкість і особливості стану, пошкодження та призначити лікування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами