У Чернівецькій обласній лікарні провели дві нові ендоваскулярні операції, під час яких пацієнти були у свідомості й розмовляли з лікарями, про це повідомили на Фейсбук-сторінці закладу, пише Медіа агентство АСС.
Зокрема, пацієнту з оклюзією та критичним стенозом провели стентування обох здухвинних артерій і встановили ендоваскулярні стент-графти. Вони використовуються майже з тією самою метою, що й судинний протез. Однак судинний протез встановлюють при відкритому оперативному втручанні, а стент-гарфт доставляють до проблемної ділянки через декілька сантиметровий розріз шкіри та судинне русло й на місці розгортають його.
Оскільки пацієнт страждав від важкої супутньої патології і йому протипоказане повне знечулення, хірурги вдалися до сучасних оперативних технологій. Зокрема, провели досить складну операцію тільки під місцевим знеболенням. Пацієнт під час втручання постійно був при свідомості й розмовляв з лікарями.
Іншу операцію провели пацієнту з високою оклюзією внутрішньої сонної артерії. Як правило, хірургічне лікування таких патологій здійснюється відкритим шляхом. Проте у випадку з цим пацієнтом стеноз сонної артерії знаходився досить високо. Відкритим шляхом зробити доступ до нього було б дуже складно і ризиковано для життя пацієнта.
Тож лікарі за допомогою ендоваскулярних технологій зробили невеличкий розріз у стегні, через судинне русло дісталися до голови хворого й провели стентування внутрішньої сонної артерії. Відтак, позбавили його від ішемії головного мозку.
Отримуйте новини в Telegram
Дана операція також здійснювалась хірургами під місцевою анестезією. У ході хірургічного втручання пацієнт знаходився при свідомості, розмовляв з медиками й навіть виконував на їхні прохання певні маніпуляції.
Обидві операції пройшли успішно й відкрили нову сторінку в розвитку високоспеціалізованої рентгеноендоваскулярної хірургії в Чернівецькій обласній лікарні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами