Для Чернівецької області землетрус - звичне явища. Незначні поштовки земної поверхні фіксують буковинські сейсмологи постійно.
Чернівецька область умовно поділена на дві частини за сейсмонебезпекою. Частина на південний захід від Чернівців – семибальна за 12-бальною шкалою. Лінія проходить від Банилова до Герци. Тобто у Чернівцях може бути землетрус силою 7 балів. У Герцаївському, Сторожинецькому, Глибоцькому, Путильському та Вижницькому районах може бути землетрус силою 8 балів за 12-бальною шкалою. Також наша територія розбита на блоки тріщинами, так званими тектонічними розломами. Чернівці стоїть на перетині двох розломів.
Що буде з містом у разі землетрусу, фахівцям також прогнозувати важко, адже у Чернівцях різна забудова. Сейсмічної карти у місті немає. Чернівецькі панельки розраховані на землетрус силою 6 балів, австрійські будинки повинні витримати землетрус до 7 балів. Сучасні забудови також повинні витримати такі поштовхи.
Нагадаємо, Чернівці цієї ночі хитало. Землетрус в Румунії став приводом нічної паніки на Буковині
Як врятуватися під час землетрусу
Найбільш грізним з природних катаклізмів вважається землетрус. Руйнівна сила землетрусів здатна забрати тисячі життя. І людина, на жаль, безсилий протистояти цій катастрофі. Тому будь-якій людині слід знати, як поводитися під час цього лиха.
Вам знадобиться
- Медична аптечка;
- Документи
Читати ще: В Японії знову землетрус. 29 людей вже загинуло
Інструкція
При настанні землетрусу, намагайтеся зберігати спокій і не панікувати. Як тільки ви відчули перші коливання або поштовхи, дійте негайно. Чим раніше ви зафіксуєте початковий момент землетрусу, тим більше шансів у вас буде на порятунок власного життя та життя оточуючих.
Якщо ви знаходитесь на нижніх поверхах будівлі, негайно залишіть його і постарайтеся відійти на відкрите місце. Якщо ви залишилися в будівлі, перейдіть в найбільш безпечне місце. Встаньте в отворі внутрішніх дверей або віддалік від несучих стін. Намагайтеся триматися на відстані від вікон і масивних предметів. Уникайте знаходитися біля стін всередині будівлі. На вулиці відійдіть подалі від зовнішніх стін.
Cкатітесь з ліжка, якщо землетрус застав вас там. Найбезпечніше буде лягти на підлогу поруч з ліжком. У разі неможливості залишити будівлю, ляжте на підлогу, згорнувшись «калачиком». Помічено, що багато тварин інстинктивно приймають саме таку позу. Перебуваючи в офісі, найкраще сховатися під міцним письмовим столом.
Перебуваючи у висотному будівництві, не кидайтеся до сходових прольотах або ліфтів. Всі виходи можуть бути заповнені людьми, а проблеми з електрикою можуть вивести з ладу ліфти. Під час землетрусу не стійте на сходах. Це самий ламкий елемент в будівлі. Навіть якщо сходові щаблі цілі, вони можуть зруйнуватися під вагою скупчилися на прольотах людей.
На вулиці не перебуваєте поблизу високих споруд, мостів і шляхопроводів і ліній електропередач.
Якщо ви знаходитесь в транспортному засобі, покиньте його. І краще знаходитесь в позі лежачи поруч із ним, на землі.
Перевірте наявність постраждалих навколо вас, при появі бригади рятувальників, неодмінно повідомте їх про це. По можливості надайте нужденним допомогу.
Якщо ви живете в сейсмонебезпечній зоні, заздалегідь зберіть необхідні речі (документи, медичну аптечку) в сумку, тримайте її напоготові.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами