Сейсмологи кажуть: коливання землі минулої доби можуть бути частинами віддаленого землетрусу, поштовхи ідентифікувати не можуть.
Андрій Ніколаєв, доцент кафедри гідрометеорології географічного факультету ЧНУ розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, що сейсмологи фіксують незначні коливання земної поверхні мало не щодня.
Вам буде цікаво: Пам`ятка під час землетрусу. Не всі будинки у Чернівцях витримають потужні поштовхи.
Поштовхи незначні, вони є частинами віддалених землетрусів, тому не несуть загрози, кажуть фахівці.
Останній землетрус, який особливо відчули чернівчани, що живуть на верхніх поверхах, був 4-бальним за 12-бальною шкалою, та класифікується, як «помітний», каже Андрій Ніколаєв. Він тривав приблизно дві хвилини, основна фаза взагалі була 30 секунд. Зорієнтуватись в такий короткий проміжок часу та ще о другій ночі – досить складно. Правильно вчинили городяни, які одразу вийшли на вулицю, почувши поштовхи, розповідає науковець.
Спрогнозувати землетрус неможливо, кажуть чернівецькі науковці. Системи попередження в деяких країнах світу є. Приміром, в Японії чи Індії можуть спрогнозувати, куди дійдуть хвилі землетрусу та принаймні спробувати попередити мешканців. Якщо ж зробити сповіщувальну станцію в крайній точці Чернівецької області - у Вадул-Сіреті, на сповіщення про землетрус матимуть лише 10 секунд, а цього надто мало, аби попередити людей, констатують чернівецькі сейсмологи.
Нагадаємо: востаннє сильні поштовхи землі відчули мешканці Новодністровська та сусідніх сіл 12 липня цього року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами