Чернівчанин Олександр Шевченко стареньку пральну машинку «Волна» перетворив на соковижималку.
- З дачі я постійно приношу чимало фруктів. Люблю соки, але хочу, щоб це був не лише смачний напій, а й корисний. Але на соковижималку грошей не маю. Тому почав цікавитися сучасними соковижималками, які продаються у магазинах побутової техніки, - розповідає Олександр Шевченко. – Так і прийшла мені ідея самостійно зробити соковижималку.
За основу пенсіонер узяв стареньку пральну машинку «Волна». На дно її барабану встановив власноруч виготовлену терку з дрібними зубчиками. Зверху змонтував трубу. На ній – спеціальні «пір`я», що не дають можливості фруктам крутитися у трубі.
- Система така: фрукти під власною вагою опускаються на дно. Там терка, яка їх дуже сильно подрібнює і відкидає на стінки труби. А там – сітка, через яку і відбувається віджим соку, - пояснює винахідник. – За рахунок чималої центробіжної сили, що утворюється в барабані, вихід чистого соку становить 72%. А от на спеціальних заводах фрукти пропускають через великі промислові соковижималки, проте отримують лише 12% соку. До того ж, не чистого, а з м`якоттю. Унікальність мого методу – саме у подрібненні. Саморобна соковижималка спочатку подрібнює фрукти, а вже потім вичавлює із них сік.
Вичавлює соки Олександр Шевченко з усіх фруктів та ягід, що ростуть у нього на дачі: яблук, груш, винограду, слив, вишні, черешні, смородини та обліпихи. Випиває сік у той же день, як зробив. Не закручує їх на зиму, адже тоді доведеться стерилізувати, а, отже, «вбивати» всі вітаміни.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами