Пенсійний вік підвищуватимуть поступово, але список професій, які дають право дострокового виходу на пенсію, суттєво скоротять вже цього року.
Задля отримання чергового траншу МВФ Україна зобов'язалася виконати ряд вимог, зокрема щодо пенсійної реформи, пише Експрес Online. До кінця року наша влада повинна прийняти закон про поступову зміну пенсійного віку. У Фонді радять починати з підвищення пенсійного віку тих категорій, які мають право на дострокову пенсію.
- Перед тим, як дати кошти в борг на поповнення бюджету, МВФ хоче розуміти, за рахунок чого Україна зможе цей борг віддати. Щоб виплачувати пенсії у повному обсязі, потрібно майже 257 млрд. грн., тоді як сума власних надходжень до ПФУ ледь перевищує 110 млрд. грн. Тобто дефіцит Пенсійного фонду України перевищує 145 млрд. грн. До речі, на пенсії сьогодні йде більш як 11% ВВП, - каже Олександр Ткач, директором ТОВ "Пенсійно-актуарний консультант". - В Україні більш як 2,5 млн. осіб, якщо не рахувати військових, які виходять на пенсію за списками №1 та №2. Чоловіки йдуть на пенсію у 50 років за списком №1, за списком №2 - у 55 років. Для жінок це вік 45 та 50 років відповідно, хоча зараз жінкам поступово його піднімають, щоб вирівняти пенсійний вік для чоловіків та жінок. Поступово цей пільговий список, який дає право на пільгову пенсію, зменшуватиметься. Зрештою, дійдемо до того, що права виходу на пенсію за професійною ознакою, або, скажімо, за якоюсь робочою професією, не буде. Підставою виходу на пенсію стане виключно вік та стаж. Зміни щодо пільгового виходу на пенсію не торкнуться військових. Це чітко прописано в меморандумі.
- Вочевидь, цього року пенсійний вік ще не підвищать. Але, можливо, до кінця грудня будуть внесені зміни, які передбачатимуть, як і коли це станеться, - вважає Маріанна Онуфрик, експертом з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень. - Є інформація, що пенсійний вік планують підвищити на три роки - до 63 років з 1 січня 2018 року. Але це робитимуть поступово - кожен рік по півроку. Тобто фактично тільки через шість років - у 2024 році - буде досягнуто нового рівня пенсійного віку.
- Пенсії планують осучаснити. Для розрахунку розміру пенсії сьогодні враховують середній розмір зарплати за три останніх роки роботи, а не за один, як було раніше, - розповідає Віталій Мельничук, віце-президентом інвесткомпанії "КІНТО". - З урахуванням інфляції база для обчислення пенсії через це суттєво зменшується. Виходить, що людям, які працювали в одних і тих самих умовах у різні роки, нараховували різну пенсію. Планують повернутися до старого порядку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами