Лідія працює на місцевому інформаційному сайті Слов'янська «6262». Вона зазначила, що до Чернівців їх запросила організація, яка займається медіа та допомогою журналістів, пише Медіа агентство АСС.
«Ми побачили, що є можливість приїхати сюди з найменшими затратами, наскільки це можливо, і вирішили, що прийшов час їхати. Ми розуміли, що у Слов'янську у нас залишаються люди, які можуть нам передавати інформацію, показувати, розказувати як живе місто. До того ж після закликів голови Донецької ОВА Павла Кириленка, при можливості евакуюватися з міста, ми вирішили прислухатися та поїхали», - каже Лідія.
Вона розповіла, що до повномасштабного вторгнення росії у Слов'янську, та на Донбасі загалом, жилося і працювалося неспокійно.
«У роботі ми дуже часто підіймали тему війни. Ще з однією журналісткою з нашого сайту час від часу ми їздили у зону бойових дій, знімали сюжети, спілкувалися з військовими, з людьми, які проживали у населених пунктах біля або у самих зонах бойових дій. Звичайно, останнім часом люди часто говорили, що вже втомилися від війни, проте ми намагалися пояснювати, чому про це варто говорити. Настрої людей у Слов'янську були дуже різні. Звичайно, що після 2014 року тих, хто підтримує Україну стало більше, але все ж залишалися й ті, хто відверто критикував або ненавидів українську владу, вони і зараз залишаються. Але важливо те, що повномасштабне вторгнення рф відкрило очі багатьом людям, які до цього ставились лояльно до росії, та дало зрозуміти, хто ж насправді воював з нами всі ці роки», - наголосила журналістка.
Отримуйте новини в Telegram
Думаючи про тимчасовий переїзд, Лідія та її колеги зважили всі «за» і «проти» й зрозуміли, що будуть більш корисні в тій місцевості, де спокійніше, де постійно працює інтернет, де є можливість повноцінно працювати журналістам.
«Користі з того, що ми добами були на зв'язку з читачами, але при цьому були виснажені морально та фізично через велику кількість сирен, через часткові обстріли, не було. Хоча на той момент, коли ми виїжджали, прямо у Слов'янську не прилітало, але вже був обстріляний Святогірськ, вже точилися бої на Ізюмі, а це вже зовсім недалеко від нашого міста. І все це дуже тисло морально. Тому виконувати якісно свою роботу в таких умовах було дуже важко», - каже журналістка.
За її словами, Чернівці для переїзду обрали абсолютно випадково, саме через те, що тут була організація, яка допомагає журналістам у релокації. Вона також зазначила, що вона та її колеги непогано влаштувалися у місті:
«В перший час, коли ми тільки приїхали, ми пробули два дні у волонтерському шелтері, поступово шукали квартири для нас та для наших колег. Можливо це буде неприємно чернівчанам, але ми були шоковані цінами на житло. Буду чесною, в перші дні я гуглила автобуси назад до Слов'янська, тому що я не розуміла як я буду тут. На щастя, наразі ми уже більш менш тут влаштувалися, у нас є відремонтоване приміщення саме для нашої редакції, в якому ми можемо працювати, найважливішу техніку ми вивезли із міста. Зрозуміло, що всього маємо в мінімальній кількості, але нас це цілком влаштовує, адже ми розуміємо, що тут безпечніше, ніж у нашому рідному місті».
Медіа агентство АСС є в Instagram
Лідія розповідає: найбільша потреба наразі – це робота. Аби повернутися до звичного робочого режиму тут, у Чернівцях, журналістка скористалась послугами медіахабу від Медіа агентства АСС.
«На щастя, тут у медіахабі нам дали можливість надалі транслювати новини, розказувати про події. Ми уже скористались студією звукозапису, підготували подкасти, попрацювали з технікою. Важливо, коли підтримують і розмовами. Тут чудовий колектив, відчуваєш, що не один», - каже Лідія Хаустова.
Лідія зазначила, що ситуація у її рідному місті зараз важка, там обстріли, авіа та ракетні удари. Проте думки, що вона ніколи не повернеться додому, навіть немає.
«Ми спілкуємось з багатьма людьми зі Слов'янська, стежимо за ситуацією у місті, за владою, спілкуємося по можливості зі всіма, хто там залишився. Ми впевнені що повернемось, просто не знаємо коли. Я вірю, що не лише Слов'янськ, але і весь Донецьк та Луганськ будуть і залишатимуться частиною України. Віримо в нашу армію та робимо все, що можемо для нашої перемоги», - наголосила Лідія.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами