Консультації тривали за експертно-методологічної підтримки Ради Європи в рамках впровадження проєкту «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Про це пише ІА АСС з посиланням на Чернівецьку міську раду.
Відтак, містян запитали про те, якою вони бачать Центральну площу, що необхідно змінити, аби вона стала більш комфортною для чернівчан.
«Важливість проведення консультацій щодо Центральної площі не викликає сумніву, адже це - найбільш дискусійний громадський простір: за останні 6 років було подано 6 різних петицій, 3 з яких отримали необхідну кількість голосів, направлялись різноманітні звернення від містян, проводились чисельні робочі групи, було проведено архітектурний конкурс. Тому метою проведення публічних консультацій було зрозуміти бачення жителів міста щодо розвитку Центральної площі», - інформують у міській раді.
До консультацій долучилися 537 мешканців Чернівецької громади. Мешканці могли висловити свою думку в різний спосіб: заповнювали онлайн опитувальник, надсилали звернення на офіційну сторінку міськради, брали участь в обговореннях як члени Робочої групи, дискутували під час воркшопу в Міській Раді, надавали побажання, ідеї щодо реконструкції під час фокус груп, індивідуальних інтерв'ю.
За думками чернівчан основною функцією площі має бути зона вільного простору для прогулянки, пасивного відпочинку, без торгівлі та паркінгу автотранспорту, виключно для проїзду громадського транспорту. Високий запит на інклюзивність простору.
61% опитаних хочуть залишити пам’ятник Тарасу Шевченку на площі (можливо осучаснити, але лишити);
60% - перенести дерев’яний хрест, відновити пам'ятник Пієти
78% - перенести за межі площі місця для паркування авто, лишити старі австрійські стовпи (ліхтарі), герби міст побратимів (зробити алею міст-побратимів), лишити кам’яні лавки перед Ратушею, дошку пошани воїнам АТО, осучаснити фонтан.
Отримуйте новини в Telegram
За результатами консультацій у міській раді виокремили такі побажання містян:
Реконструювати площу у міській раді планують в 3 послідовні черги. Під час першої черги облаштовуватимуть праву сторону від вул. Кобилянської до вул.Руської, роботи заплановані на 3 квартал 2022 року.
2 черга – це ділянка навпроти Міської ради - площа з клумбою та пам’ятник. Реконструкція передбачена на 2023 рік. 3 черга (площа навколо пам’ятника Шевченка) - реконструкція у 2024 році.
Архітектурні пропозиції щодо реконструкції Центральної площі на основі проведених публічних консультацій підготував незалежний експерт Ради Європи Тарас Силик, архітектурне бюро - Sulyk Architects.
«Це не є фінальним проєктом на реконструкцію, лише основа для подальшої проєктно-кошторисної документації», - наголосили у ЧМР.
Серед пропозицій, зокрема, продовження пішохідного сполучення з вул. О.Кобилянської до вул. Руської. Також, вздовж фасадів зі східної сторони площі забирається смуга руху автомобілів та паркування. Натомість утворять новий пішохідний простір з розділенням на зони літніх майданчиків, пішохідну алею та зелену смугу.
Читайте також всі новини Чернівців
В перспективі вул. І. Франка стане пішохідною - рух вулицею дозволять лише для громадського транспорту. Вул. Університетська, яка зараз розриває зв'язок Центральної площі з площею, перед пам'ятником Т. Шевченку та переходить в вул. Руську, стає пішохідною в межах нової площі. Транспортне сполучення вул. Руської та Університетської залишається доступним виключно для громадського транспорту.
Пріоритетним для всієї площі стає пішохідний рух.
«Для гідного вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні пропонується перенести меморіал в сквер на пл. Соборній та організувати конкурс на кращу пропозицію меморіалу замість декомунізованого пам'ятника Невідомому Солдату. Натомість територія між пам'ятником та стіною має набути нового затишного формату та стати місцем спокійного проведення часу. Стіна будівлі за пам'ятником залишається та впорядковується для потенційної можливості використання для світлових інсталяцій або відеопроєкцій», - йдеться у повідомленні.
Архітектурна пропозиція
*Опитування збалансовано за гендером (51,2% жінок та 48,4% чоловіків), віком (37,2% віком від 14 до 30 років, 44,9% – 30-45 років, 17,9% - 45 +), сферою діяльності (наймані працівники - 23,6%, підприємці - 22,1%, публічні службовці - 12%, студенти та самозайняті люди – 14,8% та ін.)
Площа є частим місцем користування - 90,6% відвідують площу кілька разів на місяць
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами