Нагадаємо, активісти створили петицію, в якій закликали міську владу Чернівців перейменувати вулиці, назви яких мають російське і радянське значення. За перші 10 днів відповідна петиція набрала необхідні 250 голосів для її розгляду.
Про це пише кореспондент Медіа агентства АСС.
«Сьогодні, у 2022 році, під час повітряної тривоги через загрозу російського бомбардування деякі чернівчани спускаються до підвалу на вулиці Достоєвського - росіянина, українофоба, антисеміта. І навіть не замислюються про те, наскільки глибоко культурний простір України замулено в нескінченних іменах не наших героїв. Ми, активні мешканці Чернівців, громадяни усіх національностей, які люблять своє місто й нашу Україну, вважаємо, що деколонізація, тобто перейменування топонімів російської імперської спадщини, на часі», - йдеться у тексті петиції.
Активісти, зокрема, склали список тих вулиць, яким варто дати нову назву, або відредагувати її згідно з українським правописом. Відтак, відповідно до списку, 151 вулиця у Чернівцях пов'язана з росією, а ще 6 слід перейменувати через неправильний правопис. Нові назви пропонують пов'язати із українськими героями та визначити на громадських і експертних обговореннях.
Наші новини є у Facebook
Водночас, напередодні на своїй сторінці у Фейсбуці секретарка Чернівецьої міської ради Марина Кирилюк розповіла, що топонімічна комісія вже розпочала роботу щодо майбутнього масового перейменування вулиць Чернівців.
«Сьогодні топонімічна комісія, яку очолюю, розпочала роботу по перейменуванню більше 200 вулиць Чернівців, що мають відношення до росії і походять від назв їх міст, природних об‘єктів, або названі на честь російських і радянських культурних діячів тощо. Плануємо на наступному тижні завершити засідання комісії над визначенням пропозицій по перейменуванню, які будуть в подальшому винесенні на громадські обговорення», - написала Марина Кирилюк.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами