13 лютого учасники Буковинської асоціації акварелістів презентують виставку своїх робіт у Центрі культури «Вернісаж». Відкриття відбудеться о 15:00. Окрім виставки робіт, на відвідувачів чекають сюрпризи від організаторів. У заході візьмуть участь музиканти, актори, поети та артисти. Відкриття відбудеться з дотриманням карантинних вимог.
Буковинська асоціація акварелістів утворилася після смерті відомого художника Володимира Санжарова, який малював аквареллю. Про це ІА АСС розповіла засновниця організації, художниця, Лариса Куваєва. Каже, саме тоді виникла ідея об'єднати художників акварелістів Буковини. Люди якось самі примикали до спільноти, художники разом ходили на етюди. Сьогодні до Буковинської асоціації акварелістів входять 20 художників. Окрім художників з Буковини, до спільноти приєдналися митці зі Львова, Рівного та Івано-Франківська. Також є виходець з України, який живе і творчо працює у столиці Португалії - Лісабоні. Ще одна учасниця Буковинської асоціації акварелістів зараз творчо працює у Римі.
Лариса Куваєва розповіла, що до асоціації приєдналася Президентка української філії Міжнародного акварельного товариства IWS Globe Галина Отчич:
«Вона почула про нашу організацію, і каже: «Боже, як це прекрасно, що у вас, у Чернівцях, є така організація. У нас, у Львові, так багато акварелістів, але такої організації немає. Може б і я до вас приєдналася? Бо так приємно, коли люди об’єднуються».
Також до Буковинської асоціації акварелістів входить Заслужена художниця України з Івано-Франківська Тетяна Павлик, яка представляє сакральне мистецтво в акварелі.
Наші новини є у Facebook
Засновниця Буковинської асоціації акварелістів Лариса Куваєва зізнається, що у світі розпочався акварельний рух і це не може її не тішити.
«Колись рахувалося, що «картина маслом» - це дуже цінно. Я нічого не маю проти олійного живопису. Я сама малюю олійними фарбами, але акварель – це дуже складна техніка, витончена, не має права на помилку, вона така прозора і чиста, як чиста душа.
У розвинутих країнах акварель перебуває на дуже високому рівні і цінується дуже дорого. Коли я творчо працювала у Римі і в мене купували акварелі англійці, американці, чи німці, то мені було дуже приємно, від того, що вони оцінюють мою працю», - розповідає Лариса Куваєва.
Завдяки міжнародному акварельному руху, який започаткував художник, громадянин Канади, Атанур Доґан, і який з роками набув такої сили, що у кожній країні тепер є представництво Міжнародної асоціації акварелістів, люди почали цінувати акварельне мистецтво та хочуть мати ці картини. Акварелісти сильно про себе заявили усьому світу, додає художниця.
«Коли я собі усвідомлюю, що ми тут, у Чернівцях, маємо таку спільноту, котра так яро працює. Ми маємо де представляти художників та їхні роботи. Восени ми були на міжнародній виставці в Одесі «Море акварелі» і з нашого міста було 8 учасників, у той час як з інших – по 1-2 художники. Усього акварельні роботи були представлені з 300 країн», - каже художниця.
Коли буковинські акварелісти їздили на південь Франції, де малювали пейзажі, з ними був музикант Микола Задора, який супроводжував творчий процес грою на саксофоні та акордеоні. Таким чином вони презентували Україну і європейці з захопленням дивилися на українців, пригадала Лариса Куваєва.
Читайте також: Таємнича Україна: у Чернівцях в художньому музеї відкрили першу виставку після локдауну (ФОТО)
На виставці «Romantik» будуть представлені роботи 17 художників-акварелістів, бо дехто хворіє, або перебуває за кордоном.
Відвідувачі зможуть побачити пейзажі, портрети на різну тематику, натюрморти, квіти, сакральне мистецтво. Попередньо, кожен художник представить по три картини, але, так як деяких членів асоціації не буде, то може бути і дещо більше робіт. Всі автори, які будуть представлені на виставці, вже брали участь у міжнародних виставках, вони відомі.
Сама ж організаторка виставки каже, що дуже любить малювати пейзажі.
«Пейзаж для мене, як жива людина, - має свій особливий стан. Коли похмуро, або ж дуже сонячно, я завжди стараюся передати стан природи. Не малювання, копіювання, того, що я бачу, а пережити те, що відчуваю і щоб це відчувалося у роботі. З пейзажем дуже прекрасно можна спілкуватися», - розповіла Лариса Куваєва.
Третя річниця Буковинської асоціації акварелістів співпадає з Днем закоханих. Тому у ці дні усе має бути з ноткою романтики, переконані в асоціації. Адже всі художники – романтики. Саме слово «Romantik», яким назвали виставку, спонукає до гарного настрою та створення навколо себе позитивної атмосфери, кажуть організатори.
«Так як у нас давно не було виставок, дуже хочеться, щоб у нашому теплому колі друзів, які прийдуть на відкриття виставки, всі отримали гарний настрій, щоб «збити» отой карантинний сумнів у всьому майбутньому, щоб люди вірили, що життя продовжується, карантин мине і все буде добре. Ніщо погане вічно не триває, є світло і темрява, день та ніч, і все рухається вперед. Якщо художники малюють, музиканти грають, то життя продовжується і воно прекрасне», - каже художниця.
Сьогодні у приміщення Вернісажу почали завозити перші роботи художників, які можна буде побачити вже цієї суботи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами