До редакції ІА АСС звернулася буковинка, 31-річна Ірина Кабачій, яка перехворіла на COVID-19. 11 вересня ПЛР-тест підтвердив у жінки коронавірус. Далі – пневмонія, 25% ураження легень.
«Я лікувалася амбулаторно. Лікарка Лужанської амбулаторії призначила антибіотики. Висока температура трималася 3 дні. Далі – 37,2-37,5 градусів, - розповіла Ірина ІА АСС. – 21 вересня другий ПЛР-тест уже був негативний. Попри це кашель мене ще турбує, пневмонія є, мені важко навіть по дому ходити – сильна слабкість виснажує. А щовечора температура піднімається до 37-37,1. Попри всі скарги, сімейна лікарка закрила мені лікарняний 22-м вересня. Сказала, причин далі тримати немає, оскільки коронавірусу в організмі вже нема.
Але хіба можна виписувати на роботу людину з недолікованою пневмонією?.. Я щодня працюю з дітьми – у мене 5-6 уроків. Хвилююся не лише за себе, що фізично не маю сил проводити уроки, а й за дітей – щоби не дай Боже їх не інфікувати».
Читайте також: Степанов розповів, чому пацієнти довго чекають результатів ПЛР-тестів
Ірина розповіла, що здала два тести. Перший із них був позитивний, а другий - негативний. Тому вона наполягає на ще одному тесті, аби переконатися, що вірусу в її організмі точно немає.
«Я взяла відпустку за власний рахунок, аби долікуватися та пройти додаткове обстеження. На роботі мені потрібно 6 годин співати з дітьми. А зараз боляче навіть вдих зробити. Мій сімейний лікар у відпустці і не може відкрити новий лікарняний. Інші лікарі теж такої змоги не мають. У департаменті охорони здоров`я мені відповіли, що я - заручниця ситуації», - каже Ірина.
Також кореспондент ІА АСС отримав коментар від завідувачки Лужанської амбулаторії Оксани Юрійчук, де лікувалася Ірина, щодо цієї ситуації.
«Медичний заклад не може перетримувати хворого, якщо він не має відповідних симптомів, а тест у нього негативний. У пацієнтки протягом 7 днів була нормальна температура. Ми не маємо підстав для продовження лікарняного. Інакше до нас виникатимуть питання від контролюючих органів», - розповіла завідувачка.
За словами інфекціоністки Ольги Кобевко, негативний тест означає, що вірусу в організмі людини вже немає. Тому, якщо дозволяє стан здоров’я, хворому можуть «закрити» лікарняний і пустити на роботу.
Проте у разі, якщо залишаються певні симптоми і здоров’я не дозволяє, сімейний лікар може продовжити лікарняний. Остаточне рішення залишається за ним.
«Ми ж, своєю чергою, намагаємося максимально детально розписати перебіг хвороби в пацієнта та його лікування, аби сімейному лікарю було легше визначитися щодо подальших дій з пацієнтом. Маємо на практиці випадки, коли після виписки хворі потребують навіть кисневої дотації та отримують її в домашніх умовах», - каже Ольга Кобевко.
Якщо ж після коронавірусної хвороби залишається стійка непрацездатність, пацієнт може отримати й інвалідність. Проте, знову ж таки, остаточне рішення приймає сімейний лікар.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олега Чорного, сімейний лікар робить висновки на основі показників пацієнта.
За нинішнім протоколом достатньо одного негативного результату ПЛР-тесту, якщо немає клінічних ознак, щоби виписати хворого.
При цьому, кількість днів не грає ролі – першочерговими є стан здоров’я пацієнта та результат ПЛР-тестування.
«Остаточні висновки лікар робить на основі великої кількості показників: температури тіла, потреби в кисневій дотації, стану ураження легень, аналізів крові тощо», - розповів Олег Чорний.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами