У Чернівецькому обласному лабораторному центрі працюють фахівці, які чи не найпершими в Україні зіткнулися з коронавірусом. Вони раніше за колег почали робити ПЛР-тести на COVID-19. Про це пише ІА АСС з посиланням на телеканал Україна.
«З лікувального закладу принесли зразки. Відповідно, принесли і направлення. Направлення і зразок нумерується під одним номером для того, щоб знайти відповідну людину. Усе анонімно, - розповідає Галина Петрюк, працівниця лабораторного центру. - Лаборанти, які проводять дослідження, не знають, чий саме біоматеріал перевіряють».
Із 11-ти співробітників на COVID перехворіли семеро. Усі інфікуватися в побуті.
Оминула недуга Людмилу Григор`єву. Вона працює тут уже 22 роки. Каже, за останній «коронавірусний» рік змінилося багато чого. Головне – отримали чимало нової техніки, що дозволяє працювати безпосередньо з ковідом. Зізнається: спочатку було лячно, але тепер – це вже звичка.
«Якщо правильно все робити, то можна заразитися десь, тільки не на роботі. В магазині, на вулиці, в тролейбусі.
Біоматеріал спочатку поміщають до центрифуги. Потім - у біопроби вводять спеціальний реагент, який відділяє власне сам вірус», - розповідає Людмила.
Один з найголовніших апаратів – ампліфікатор. У Чернівецькому лабцентрі їх 5. Саме тут визначається, чи є коронавірус у відібраному біоматеріалі. Все автоматизовано. За один раз перевіряють 94-ри зразки.
«Відколи ми почали працювати, щоб з однієї цілої постановки не було жодного позитива, такого ще не було, - розповідає Оксана Кіріяк, завідувачка Чернівецької обласної вірусологічної лабораторії. - Найбільше за добу можемо провести три із половиною тисячі аналізів».
На моніторі - графіки. Якщо крива зеленого кольору – коронавірусу немає. Якщо ж червона крива стрімко піднялася – COVID-19 є.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Наталія Гопко - про повторні зараження COVID-19 та карантин
Увесь біоматеріал після перевірки утилізують. За рік роботи лабораторії на утилізацію відправили майже 2 тонни використаних пластикових пробірок.
Від березня 2020 року ще не було жодного дня, аби в цій лабораторії не проводили ПЛР-досліджень.
«Наразі зниження кількості зразків, які поступають, є свідченням того, що ситуація справді стає спокійнішою. Але вона не є абсолютно стабільною, - пояснює Наталія Гопко, головна санітарна лікарка Чернівецької області. - Те, що ми щодня досліджуємо близько тисячі зразків, які приходять з наших лікарень, означає, що підозрюють, хворіють, госпіталізують».
Лаборанти мріють, аби нарешті техніка, що перевіряє на ковід, покаже 100-відсотків негативних результатів.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами