Коронавірус вже можуть виявляти у клініко-імунологічній лабораторії Чернівецького обласного шкірно-венерологічного диспансеру. Саме тут рік тому фахівці одними з перших у місті розпочали виявляти антитіла до коронавірусу. А тепер - і виконувати ПЛР-тестування, пише ІА АСС.
«Питання про відкриття ПЛР-лабораторії постало давно. Завдяки підтримці обласної влади та їхній співпраці з Фондом боротьби з COVID-19, були виділенні кошти для закупівлі обладнання для ПЛР-досліджень.Вартість обладнання - понад 3 млн. грн. Для розміщення лабораторії ми за 2 місяці за власний кошт відремонтували старе приміщення. До ПЛР-лабораторії багато вимог, які перевіряє Держпродспоживслужба, а потім видає відповідний дозвіл: потужна вентиляція, спеціально організований простір, аби лаборанти, які працюють з біоматеріалом, не переходили з боксу в бокс – всі пробірки передаються через віконечка, - розповіла ІА АСС Вікторія Бойко, генеральна директорка ОКНП «Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер». – Наразі ми готові виконувати близько 500 тестувань на добу і, таким чином, допомагати Чернівецькому обласному лабораторному центру».
У лабораторії – ідеальна стерильність. Лаборанти працюють з біоматеріалом у костюмах найвищого рівня захисту, адже ніколи не можуть знати наперед, чи виявлять у зразках COVID-19.
«У наших руках життя і здоров`я людей. Тож не маємо права схибити, - каже Тетяна Гожда, завідувачка клініко-імунологічної лабораторії шкірвендиспансеру. – ПЛР – найсучасніший метод молекулярної біології, який має високу чутливість і специфічність. Суть ПЛР-дослідження грунтується на багаторазовому копіюванні певної ділянки РНК/ ДНК за допомогою ферменту термостабільної ДНК – полімерази. Метод досить складний, але дозволяє виявити вірус навіть якщо в пробі знаходиться всього одна-єдина молекула його геному».
ПЛР проводять у спеціальному приладі - ампліфікаторі , який забезпечує швидку зміну температур (охолодження і нагрівання ). Точність температурного режиму впливає на точність результату.
Таким чином, увесь процес – від забору матеріалу до отримання результату – займає більше 4-х годин.
У Чернівецькому обласному шкірно-венерологічному диспансері роблять ПЛР-тести для виїзду за кордон. Оскільки мають відповідну ліцензію Міністерства охорони здоров`я, видають довідку міжнародного зразка з QR-кодом.
«Саме такі довідки потрібні для перетину кордону. Вони видаються англійською мовою, - пояснює Вікторія Бойко. – Хочу зазначити, що тестування для виїзду за кордон – платне. Але у нашому медзакладі ціна доволі демократична – 600 гривень».
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами