Лікарі попереджають: закінчення Великоднього посту – неабиякий стрес для організму. Тому головне правило на найближчий тиждень – поступово та обдумано розширювати свій раціон харчування.
Лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Мирослава Березова радить, яких правил треба дотримуватися, аби полегшити наслідки виходу з посту без прийому медикаментів.
1. Виходити з посту потрібно повільно, тому в першу святкову трапезу не слід куштувати всього, а тим паче - наїдатися. Важливий момент –пережовуйте кожний шматочок повільно та ретельно. Таким чином, ви відчуєте насичення швидше, з’ївши оптимальну кількість їжі. М’яса – не більше 200 грам за один прийом, жирної їжі – звести до мінімуму, а то й залишити її вживання на наступний день.
Пацієнтам з гастритами та виразковою хворобою перед вживанням їжі рекомендують випити вівсяний кисіль чи відвар з насіння льону, які мають обволікаючі та протизапальні властивості. Таким чином, ці напої захистять шлунок від подразнюючої дії їжі.
2. Великодня паска у святкові дні часто вживається до будь якої страви. Проте не слід забувати, що випічка не повинна бути свіжою, краще - кількаденної витримки.
Пам`ятайте, великодня здоба - це зайві калорії і додатковий цукор, що особливо актуально знати пацієнтам з цукровим діабетом.
3. Для виходу з посту організму потрібно не менше семи днів. На перші дні основа раціону– це запечена чи відварена риба, різноманітні овочі, фрукти, злаки, нежирне відварене чи приготоване на пару м’ясо, нежирні молочні продукти.
4. Достатній питний режим – ще одна умова адекватного харчового раціону. Найкращим вибором на цей час буде чиста столова негазована вода, узвар із сухофруктів, кисіль, морси, неміцні чаї, житній чи березовий квас.
5. З алкоголем потрібно бути як ніколи обережним, бо в цей період разом з жирною їжею алкоголь може завдати найбільшої шкоди печінці та підшлунковій залозі. Пацієнти з гепатитами, панкреатитами, холециститами мають відмовитися від вживання алкоголю.
6. Найкращі спеції для приготування м’яса – це не червоний гострий перець, а петрушка, чебрець, кріп, мʹята, які нададуть приємного аромату страві та сприятимуть травленню.
7. Протягом 3-4 днів після закінчення посту продовжуйте ще вживати пісні страви з додаванням до них по одній не пісній страві в день. Це забезпечить більш м’який перехід на звичний для вас раціон без шкоди здоров’ю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами