Чернівчанин Юрій Григоряк спортивною ходьбою займається двічі на тиждень, хоча сам – інвалід другої групи по зору. Але завдяки регулярним тренуванням забув про хронічні недуги і відчув прилив сил.
Ходіння таке, як радить Олександр Шимко, заслужений тренер України, чернівчанин практикує уже кілька років поспіль. З того часу, зізнається, значно покращилося самопочутя.
- Роблячи всього один крок, ми змушуємо працювати 346 м`язів! - каже Юрій Григоряк. - Чим активніше рухи руками, тим краще витягується хребет, тим правильніше рухаються тазові суглоби і ноги. Фактично, відбувається самомасаж усіх внутрішніх органів і хребта. При цьому покращується обмін речовин і спалюється жир.
Читайте ще: Чернівецький лікар представив Україну на швейцарському марафоні
Юрій Григоряк переконаний, що всі недуги виникають від недостатку руху і спілкування. А групова спортивна ходьба включає у себе саме цих два пункти.
- Раніше практично кожен ранок починався у мене із сильних болей у шиї і голові. Схилитися зав`язати шнурки не міг – в очах темніло, у голові паморочилося. Доводилося пити пігулки, щоб вийти на роботу, - розповідає чоловік. – А як почав займатися ходьбою, вже через два місяці цей дискомфорт зник. Тепер щоранку виходжу босоніж на подвір`я, роблю зарядку на вкритій росою траві. Можу і нахилятися, і присідати, і головою крутити – прекрасно почуваюся.
Окрім цього, завдяки ходьбі Юрію Григоряку вдалося позбутися хронічного болю у попереку.
- З тренувань завжди повертаюся сповнений сил та енергії, - зазначає чернівчанин. –Ходити можна кожен день, наприклад, поїздку громадським транспортом замінити на пішохідну прогулянку. І тоді до лікарів звертатися не доведеться.
Вам буде цікаво: Як підготуватися до CROSSHILL? Поради фахівця
Користь від спортивної ходьби підтверджують і медики.
- Під час спортивної ходьби працюють усі м`язи, покращується робота серцево-судинної системи, - каже Наталя Зюлковська, завідувачка відділенням реабілітації Чернівецького обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. – У людини, яка бігає або займається спортивною ходьбою регулярно – цілий рік – серце починає працювати в економному режимі. Тобто організм стає більш витривалим і підготовленим до будь-яких фізичних і психологічних навантажень. Насправді, тренована людина адекватніше і спокійніше переносить стреси: не так сильно травмується нервова система, не підвищується тиск тощо. До того ж, під час спортивної ходьби працюють м`язи судин, а це сприяє вимиванню холестеринових бляшок. Таким чином, можна запобігти атеросклерозу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами