Так живе невелике село Фальків, що у буковинських Карпатах. І здавалося, як таке можливе у сучасному світі? Втім фальківці так живуть і, навіть, вважають себе цілком щасливими. Про це пише Інформаційне агентство АСС з посиланням на сюжет СТБ.
Мандрівка до села Фальків розпочинається з Долишніього Шепота. До пункту призначення, Фалькова, треба подолати ґрунтівкою 15 км.
Читайте також: Ще п'ять громад Буковини отримають доступ до інтернету
Село Фальків кількасот років тому було доволі великим центром лісозаготівлі. Зараз тут немає ані світла, ані газу, ані мобільного зв’язку, і найцікавіше – тут досі живуть люди.
Сім’я Миколи у Фалькові – тутешні старожили.
«Колись тут було близько трьох тисяч людей, - розповідає про село фальківець Микола. - Світла вже років зо 20 немає. Тут увесь час щось треба робити й робити. Ми дрова собі пиляємо, колемо взимку».
Коли Микола був дитиною світло ще було, погодинне і від сільського генератора. Що сталося потім добре описує батько Миколи. Розповідає, що світла не стало, коли у радянському союзі розпочалася перебудова. Селяни писали листи, в яких просили відновити постачання світла, але відтоді лишилися в ізоляції.
Частина фальківців звідси виїхала, а родин з дітьми тут немає, оскільки до школи треба йти через гори. Інша ж частина селян почала шукати новий сенс життя.
У магазин ходять раз на тиждень, дорога триває весь день, там люди і дізнаються новини. Від такого життя Микола свого часу намагався втекти, вчився у містечку за сотні кілометрів звідси, жив там, але щось потягло його додому. Нині він і ще зо пів сотні тутешніх живуть за середньовічним принципом: я – тобі,ти – мені.
«Ходимо до вечора, щось крутимо, косимо траву, дрова пиляю, та й вже якийсь розрахунок», - розповідає про свій день Микола.
Наші новини є у Facebook
У Фалькові у кожного є городи, корови, кози, отже, роботи вистачає. По сусідству з Миколою живе Любов. Вона тут народилася, з часом звідси виїхала, а кілька років тому знову почала сюди приїжджати. Таких людей тут звуть «дачники». У село Любов навідується з племінником, який допомагає по господарству. Відпочинок не з легких, зате є інші принади.
«Я приїхала сюди, і тут у хаті хотіли ремонт зробити – побілити, бо ви бачите, яке тут все старе, - каже «дачниця» Любов. – О 22-ій годині ми вже лягаємо спати, бо завжди рано встаємо. Допоки видно я тут читаю книжки. Тут тихо й спокійно. Може комусь такий відпочинок і не до вподоби, а мені – навпаки. Я тут відчуваю себе щасливою».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами