Цього дійства чекають не лише вівчарі, які вирушать на полонину - забава «Полонинська ватра» просякнута щирим українським духом гуцулів в останню неділю травня біля путильського вогнища збирає людей звідусіль.
Путильщина - край, який має і зберігає давні традиції - однією з таких є проведення щорічного традиційного свята виходу на полонини, який в цьому році відбувається в 51-ше.
З самого ранку в останню неділю травня стадіон заповнюється вщент і розпочинається офіційна частина – нагороджують кращих людей Путильщини і обирають головного ґазду свята – ватага, який вестиме легенів на 28 полонин краю.
Ватажок, верхи на коні з факелом у руках, робить почесне коло на прощання і разом з пастухами вирушає на все літо на полонину.
Українці вміють і працювати, і святкувати. На стадіоні Путили відбулась насичена та різнобарвна програма за участю художніх та аматорських колективів. Гуцульщина відома своїми майстрами з декоративно-прикладного мистецтва – на виставці-продажу народні умільці представили вишиванки, вироби з бісеру, гончарства, ткацтва, писанкарства, вироби з дерева.
В ході свята також можна було спробувати традиційні гуцульскі страви: бануш з грибами, з бринзою та гуслянку.
Головним атрибутом дійства є полонинська ватра. Частина вогню якої запалюється на всіх довколишніх полонинах і він не гасне до самої осені. Навколо палаючого вогнища гості і учасники забави у широкому колі водять гаївки та веселі гуцульські танці. Разом з полум’ям злітає до хмар коломийка. А пастухів та ватага чекають довгі дні та важка праця на полонині.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами