Делегація з Кіцманщини відвідала Польшу, де переймала досвід сільськогосподарського бізнесу. Також участь у візиті взяли фермери з Унген сусідньої Молдови. Про це повідомляє видання Вільне життя.
Голови місцевих громад, аграрії побували в Бєльському повіті та місті Бєлосток, де ознайомилися з вирощуванням борувки (сортової чорниці), який в Польщі є досить вигідним бізнесом. Невеликі і крупні фермерські господарства мають обладнання для фасування ягід чорниці, холодильні установки для їх зберігання.
Віце-староста Бєльського повіту Гжегож Щецинський, сім’я якого займається вирощуванням саджанців чорниці, жимолості та інших ягідників, вважає, що для Чернівецької області, яка є малоземельною і досить густонаселеною, найкраще підходить інтенсивне сільське господарство, зокрема, вирощування ягід та їх переробка, що забезпечить робочі місця і прибутки. Та й клімат Буковини цьому сприяє.
Директор ТОВ «Брусницька земля» Микола Осипчук планує цьогоріч посадити чорницю на невеликій площі (50 соток) біля хати:
— Під час візиту в Польщу ми побачили, що вирощування борувки — досить вигідний, але й затратний і клопіткий бізнес. Адже потрібно придбати недешеві саджанці чорниць, обладнати систему крапельного поливу, підготувати спеціальний ґрунт — з домішками торфу, кори, тирси. Багато різних нюансів, про які нам розповідали польські фермери. Якщо ця культура приживеться, то я й інші аграрії, що їздили переймати досвід в Польщу, плануємо садити цю корисну і цінну ягоду на більших площах.
Роман Руснак, хлівищенський сільський голова, передусім розповідає про якість життя в Польщі: — Відчувається, що в Польщі дбають про людей. Передусім мене вразила якість доріг, навіть у сільській місцевості. Також сподобалося, що сільськогосподарський бізнес переважно родинний: і землі, і традиції їх обробки передаються з покоління в покоління. Там намагаються надавати перевагу органічним добривам, дбають про землю, адже знають, що вона буде потрібна і їх дітям. Сподіваюся, що і в нас буде розвиватися подібний бізнес у селах, який дасть людям можливість працювати і заробляти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами