Міністр юстиції Павло Петренко у Чернівцях розповів про зрушення у роботі міністерства з боржниками з виплати аліментів, протидії булінгу і домашньому насиллю.
" Коли 3 роки тому підняли питання взагалі перед суспільством, українським парламентом щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, зіткнулись із нерозумінням з боку парламенту . Це вважалось сімейними, кухонними питаннями. Насправді ж, питання було глобальним. Бо майже 30 відсотків судових рішень стосуються стягнення аліментів. Багато років матері, які самостійно виховують своїх дітей, марно намагались достукатись до державних інституцій , - зазначив міністр, - коли ми згуртувались навколо проблеми, покарання для платників зробили жорсткішими, справа зрушила з місця. Але ще багато чого потрібно зробити в відношенні суспільства у питаннях булінгу, в питаннях домашнього насилля. Бо статистика ще дуже сумна. Лише 10 відсотків жертв звертається по допомогу до поліції до Мінюсту. А в конфліктах дорослих часто тривають маніпуляції інтересами дитини: невиплачують аліменти, не випускають за кордон. Цього не має.бути. І суспільство не має залишатись байдужим до таких гострих соціальних проблем", - каже Павло Петренко.
Читати ще: Директорку Сторожинецького НВК визнали винною за неповідомлення про булінг
Чернівчанка Інга розлучилась із чоловіком і залишилась із чотирма дітьми. За рік чоловік заборгував 40 тисяч гривень аліментів, каже жінка. Гроші дітям виплатив лише після дій виконавчої служби, коли йому заборонили виїжджати за кордон та користуватись авто.
Читати ще: Засудили буковинця, який 10 років не платив аліменти
"В Україні залишається 80 тисяч неплатоспроможних громадян, які боргують за сплату аліментів, частина у в’язниці, хтось безробітний. Таким людям ми дали можливість освоїти професію. Але є люди, яких не примусиш ніяким способом соціалізуватись", - зазначив міністр П.Петренко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами