Це лише початок, запевняють активісти. Зробити капітальний ремонт 2-х десятків квартир і допомогти з працевлаштуванням – планують надалі.
6-річний Кирило тішиться новим портфеликом. Через складну ситуацію на Сході його сім’я переїхала з Луганська у Чернівці минулого року. Матір, Катерина Охріменко каже, така підтримка переселенцям надзвичайно потрібна.
Катерина Охріменко, переселенка: «Зараз важкувато все зібрати дитині. Очень приємно, бо в нас 2-є дітей йде у школу. Один в перший клас, другий – в 3 клас. Дуже, дуже актуально, дякуємо всім, хто це організував».
Із Криму та Сходу України на Буковину вже приїхало більше 2 тисяч переселенців. 700 з них – діти. Завдяки проекту, який виконується обласної радою за фінансової підтримки ЄС, діти переселенців отримали 112 наплічників. Тобто ті, хто найбільше того потребував. Вартість одного такого – 900 гривень. Не зупинятись на цьому, планують реалізатори проекту.
Михайло Гайничеру, голова Чернівецької обласної ради: «Основна частина проекту – це капітальний ремонт 22 квартир у селищі міського типу Кострижівка Заставнянського району і в селі Михайлівка Глибоцького району. Де отримають помешкання ті, хто його найбільше потребує. Туди асигновано 160 тисяч євро».
Також переселенцям, які того бажають, допомагатимуть започаткувати власну справу.
Михайло Гайничеру, голова Чернівецької обласної ради: «Навчання основам бізнесу, для тих, хто бажає це зробити. Це здійснює наш центр зайнятості. у них є досвід в реалізації таких проектів. Це кілька грантів по 2 тисячі євро для започаткування бізнесу. Але гроші не видаються, видається обладнання. Хто захистить проект, чи то швацька чи якась інша справа, будуть виділені кошти на закупівлю обладнання».
Отримувати безкоштовні консультації юриста та психолога переселенці зможуть в інтеграційному центрі. Вже невдовзі в рамках проекту на базі волонтерського руху його планують відкрити у Чернівцях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами