Школярі вчитимуться за методикою LEGO. Незабаром буковинських вчителів навчатимуть легоконтруюванню, розповіла у програмі "Суть Речей" директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, Оксана Палійчук
«Шість цеглинок» – це технологія навчання, яка допоможе учням тренувати пам’ять, розвивати моторику та творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися таким важливим, передбаченим НУШ умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань.
Людмила Григорчук: Щодо підготовки вчителів до нової української школи. Чи будуть встигати педагоги вчитися і виконувати свою щоденну роботу? Адже у них тепер 4-токласники, їх треба готувати до ДПА.
Оксана Палійчук: Вчителі готові. Ми будемо мати 550 класів першого вересня орієнтовно нової української школи. Тобто 550 вчителів мають стартувати з першого вересня у новій українській школі. Що ми вже зробили. МОНУ затвердило програму підготовки вчителів. Згідного нового закону, 150 годин на те, щоб вчитель ознайомився з програмою нової школи, як формувати необхідні вміння і навички, які мають відповідати тим завданням, які поставлені. Ми стартували. Пройшла реєстрація вчителів на платформі EdEra. З цих 150-ти запланованих годин, за 60 годин міністерство буде вчити всіх вчителів на цій платформі.
Навчання стартували з 1 лютого. Чекаємо прийняття нового навчального стандарту. Від нього ми будемо далі відштовхуватися. Ми будемо бачити зміст початкової освіти, що діти будуть вивчати і як вони мають вивчати, які галузі, які змістові лінії. Щодо повноваження департаменту освіти разом з інститутом післядипломної освіти, то ми маємо відпрацювати 90 годин. Вже наказом Департаменту визначений відповідний графік, за яким ми будемо працювати. Ми будемо готувати тренерів, які будуть тренувати цих 550 вчителів. У нас є 5 сертифікованих фахівців в області, які пройшли навчання всеукраїнського рівня. Їх замало. З 7 до 9 лютого ми навчили ще 16 осіб. Це викладачі коледжу, ЧНУ, передові вчителі-практики початкових класів, які стануть тренерами. Ми будемо виїжджати в райони, щоб вчителів не відривати від щоденної роботи. Ці навчання будуть тривати з лютого по червень.
Наступний етап – це отримання легоконтрукторів, які будуть одним з основних засобів навчання для першокласників у новій українській школі. Коли ми отримаємо, то ми маємо сертифікованих леготренерів, які пройшли навчання. Щойно отримаємо комплекти конструкторів, то ми зберемо всіх вчителів по групках, по кущах, і навчимо їх працювати з Лего. Процес запущений.
Читати ще: Минулого року 3 дитини, цього року – 20. Інклюзія в дошкіллі на Буковині стала нормою
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами