Міністерство охорони здоров`я пропонує санітарно-гігієнічні норми ваги школярських портфелів. Зокрема, для учнів 1-2 класів – до 1,5 кг, а для 3-4 – до 2,5 кг. Проте, зваживши рюкзак другокласника, виявилося: його вага – понад 4 кілограми!
Як правило, молодших школярів до школи проводжають батьки – і несуть їхні важкезні портфелі. Гірше – школярам старшої школи, вони вимушені справлятися з непосильною ношею самостійно.
- Відповідно до рекомендацій МОЗ, вага портфеля для учнів 1-2 класів не повинна перевищувати 1,5 кг, для 3-4 – 2,5, 5-6 – 3-х, 7-8 – 3,5, 9-11 – 4-х. Але це тільки рекомендація, а не закон чи постанова, - каже Сергій Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради. – Управління освіти підтримує ініціативу користуватися електронними підручниками. Власне, ця новація вже діє у кількох чернівецьких школах. Або є ще одна альтернатива: сусіди по парті можуть носити до школи одну книгу на двох. Таким чином, вага портфелів теж стане удвічі меншою.
Читайте ще: У старшій школі скоротять обов’язкові предмети з 22-х до 9-ти
Згідно зі встановленими Міністерством охорони здоров'я санітарно-гігієнічним нормам, вага одного підручника не повинна перевищувати 350 грамів. Враховуючи те, що в п`ятикласників 6-7 уроків на день, вага тільки книг повинна становити 2,1-2,5 кг. Однак насправді вага одного підручника теж перевищує встановлені норми. Книга в середньому важить 400-500 грам, тому вага шкільного ранця, в якому лежать лише підручники, сягає 3-4 кг. До того ж, на кожен предмет учень несе по два-три зошити, щоденник, пенал, пляшечку з водою. Таким чином, вага рюкзака перевищує норму у 2-3 рази.
- Раніше діти носили портфель у руці, - це призводило до викривлення хребта, - розповідає Наталя Клімчук, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області. – Тому рюкзаки з цієї точки зору все-таки безпечніші. Однак надто велика вага на дитячий хребет теж шкодить.
Раніше ми писали: Діти будуть хотіти йти в школу, а не "відмазуватись" — містянин пропонує викладати у школах уроки комп'ютерних ігор
– Через щоденне носіння важкого ранцю у дитини страждає весь опорно-руховий апарат. За розрахунками науковців, вага портфеля повинна становити 10% від ваги школяра. А від перевантажень виникає чимало хвороб: плоскостопість, порушення постави, кифози, сколіотичні постави, сколіози тощо, - каже Євгеній Микитинський, хірург Чернівецької міської дитячої лікарні. – На жаль, щороку кількість дітей, які мають проблеми з хребтом, зростає: зі ста оглянутих дітей не більше 10-15-ти можна назвати здоровими. Тому, оскільки вплинути на вагу портфеля ми не можемо, бажано раз на рік профілактично показувати школяра хірургу або ортопеду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами