Олена Ясінська - доцент кафедри фізіології ім. Я. Д. Кіршенблата Буковинського державного медичного університету, пише Медіа агентство АСС. Почала займатись вишивкою ще з 10 років і вважає її своєрідною медитацією. Вона єдина, хто працює у жанрі мікровишивки, де картини і портери мають розміри всього лише кілька сантиметрів, а стібки – менше пів міліметра.
Наші новини є у Facebook
«Ми жартуємо: якщо підсів на голку – то на всьому іншому можна покласти хрестик. Я колись мала щастя навчатись у майстрині Ярослави Гафійчук. Починала з хрестика, а далі освоїла багато технік. І так захопило це мене, що зараз без вишивки себе не уявляю. Вона має медитативний характер. Бо маєш стежити за схемою, бути акуратним, точним, зосередженим. У нинішньому світі із шаленим темпом – голка і нитка можуть відволікти тебе, аби побути з собою наодинці, і відновити енергоресурс. Ця практика зберігає здоров’я», - каже Олена Ясінська.
З точки зору медичної науки майстриня додає, що вишивка урівноважує нервову систему дорослим, а у дітей розвиває дрібну моторику і стимулює розумовий розвиток. Це і процес, і очікування результату праці, і радість за отриманий продукт.
Олена Ясінська навіть не знає, скільки за все життя виготовила екземплярів рукоділля – адже все творить для подарунків і роздає друзям.
Читати: Майже половина працівників театру захворіли на COVID-19: вистави скасовано
«Найбільший мій доробок це мікропортрети видатних буковинців. Із 5 картинок 3 є у Чернівцях, і вони зберігаються у Арт-просторі на Кохановського. Це мікророзміри, де шви значно менші міліметра. У такому форматі та без застосування оптики на Буковині ніхто більше не працює. Мої портрети як старі фотографії – чорно-білі або сепія. Буває, коли все передають 15-20 відтінків сірого. Такий малий масштаб має свої особливості – щоб передати найменші крапки, котрі тонші за самі шви. Так було з портретом Кохановського, де дужки окулярів були меншими за розмір стібка. Друзі кажуть, я була б хорошим мікрохірургом, офтальмологом», - додала майстриня.
Олена Ясінська пропонує всім, хто бажає навчитись такому ремеслу чи покращити уміння, записатись на майстер-клас. Для цього можна звернутись до мисткині або у Арт-простір на Кохановського.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами