Людям, які перехворіли на коронавірус, обов`язково потрібна реабілітація. На цьому наголошує Олексій Сметанюк, асистент кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету. Медик зауважує: за спостереженнями лікарів, навіть тим пацієнтам, які перехворіли в легкій формі, потрібна щонайменше психологічна реабілітація, пише ІА АСС.
«Астенізація, тобто стан, що проявляється підвищеною стомлюваністю і виснаженням, зберігається після хвороби у всіх пацієнтів. Крім цього, спостерігаємо слабкість, головний біль, задуху, підвищену пітливість та пригнічений настрій. Комплекс цих симптомів можна сміливо назвати «постковідним синдромом». Саме тому, правильна реабілітація необхідна абсолютно кожній людині, яка перехворіла на COVID-19», - каже Олексій Сметанюк.
Медик радить розпочинати реабілітацію якомога швидше – ще у самому розпалі захворювання.
«У реанімації для профілактики пролежнів, тромбозів, атонії м’язів, пацієнтам проводиться лікувальна, респіраторна гімнастика, зміна положення тіла. Зараз в арсеналі реабілітологів є велика кількість різноманітного обладнання для ранньої реабілітації: приліжкові тренажери, вертикалізатори для поступового переведення важкого пацієнта з лежачого положення у вертикальне, апаратна фізіотерапія для стимуляції дихальних м’язів і діафрагми», - зазначає лікар.
У деяких хворих на фоні гіпоксії і нейротоксичного впливу коронавірусної інфекції на центральну нервову систему і головний мозок, погіршується пам’ять, увага і швидкість мислення. Для зменшення таких проявів важливо не тільки розгадувати різноманітні ребуси та кросворди, але й попрацювати з нейропсихологом, кінезіотерапевтом чи інструктором ЛФК.
«До речі, позитивно лікує депресію та астенію звичайна рухова активність», - говорить Олексій Сметанюк.
Читайте ще: Лікарка з Чернівців дала 6 порад, як уникнути інфаркту
«Класичні програми пульмонологічної реабілітації після важких гострих респіраторних інфекцій, в тому числі і після коронавірусної пневмонії, базуються на трьох, так би мовити, китах: дозоване фізичне навантаження під контролем спеціаліста, апаратна фізіотерапія і методи респіраторної реабілітації, коли вплив здійснюється безпосередньо на слизову оболонку дихальної системи, - каже медик. - Доречним в цьому випадку стане і досвід лікування пацієнтів з хворобами органів дихання за допомогою кліматотерапії.
Клімат лісу посилює протизапальний, антибактеріальний і противірусний ефект проведеного лікування. Кліматотерапія в умовах гір допомагає після перенесеної пневмонії, ускладненої фіброзом легень, а також із супутніми захворюваннями серцево-судинної системи.
Морський клімат із високим вмістом мінеральних солей та аероіонів показаний пацієнтам з порушеннями дренажної функції бронхів».
«Якщо реабілітаційний період проходить в домашніх умовах, намагайтесь виконувати щоденно лікувальну дихальну гімнастику, невеликий комплекс вправ для рук і плечей. Почніть вести здоровий спосіб життя: відмовтеся від паління, алкоголю, харчуйтеся збалансовано, контролюйте артеріальний тиск, сатурацію, рівень глюкози в крові і холестерин», - радить Олексій Сметанюк.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами