Значні порушення виявила моніторингова група у цьому навчальному закладі. Зокрема, під час незалежної перевірки правозахисників вразило те, що спальні кімнати учнів на ніч закривають на навісні замки, і учні позбавляють свободи пересування.
Щоб відвідати туалет діти змушені у вікно кликати чергового і повідомляти його про це або відправляти природні потреби в тому ж спальному приміщенні в миски та відра. У випадку виникнення вночі пожежі в спальному приміщенні, діти не зможуть евакуюватися, і це при тому, що в спальних корпусах немає жодного вогнегасника.
Незважаючи на те, що у закладі є душова кімната, учні не можуть митися там в будь-який день за власним бажанням протягом тижня і змушені митися у житлових корпусах. Навіть діти молодшого віку змушені самостійно носити гарячу воду із сусіднього корпусу відрами, а потім розводити її холодною водою, митися, використовуючи тазики та самостійно прати собі нижню білизну.
Разом із тим монітори зазначили, що у закладі створені хороші умови для навчання учнів.
У школі навчаються діти, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Заклад розрахований на 160 дітей, проте на даний час навчається 91 дитина з 2 до 9 класу. На території закладу 2 спальні корпуси, їдальня, а також відокремлені дорогою навчальний корпус та душова.
У Департаменті освіти та науки Чернівецької ОДА журналістам ІА АСС повідомили, що знаходили порушення у закладі і раніше. Керівнику винесли догану, після виявлення порушень вдруге запропонували достроково припинити трудовий договір директора школи-інтернату. Однак, рішення має бути за обласною радою, адже заклад перебуває у комунальній власності. В обласній раді журналістам пообіцяли не зволікати та перевірити школу-інтернат.
Оксана Палійчук, керівниця Департаменту освіти та науки Черінвецької ОДА: "В 2017-му році я виїхала перевірити усі спеціальні заклади і в Хотинську школу–інтернат. Були виявлені серйозні порушення і був направлений відповідний лист до обласної ради. Це заклад комунальної власності. Це були порушення ті самі , що у теперішньому звіті омбудсмена. Про завезення продуктів харчування без будь-яких документів. Директор підписав акти. Департамент освіти одразу звернувся до обласної ради, депутати розглянули порушення. І ми притягли керівника школи-інтернату до відповідальності, це була догана. 4 жовтня ми звернулись, знову були складені акти. Тому що ми виявили, що дитина з цього закладу була знайдена у Києві наодинці
Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян повідомив: "Я запевняю, що коли комісія виїде на місце і рішення буде прийняте найжорсткіше. Комісія обласної ради у робочому режимі розглядає ці всі питання. Виїхати на міцел із департаменту ніхто не просив. Не півроку, я думаю, що у найкоротші терміни комісія виїде і вивчить це питання."
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами