У Православній церкві України вказали, що пам'ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиціях, однак у різні дати.
Про це повідомила пресслужба ПЦУ.
Як пояснюють, католики згадують пам'ять Валентина 14 лютого (однак не у загальному календарі, де цього дня вшановують святих Кирила і Мефодія, а в «Римському мартиролозі», де вказані місцеві дні пам’яті), а православні — 12 серпня.
Крім того, у ПЦУ наголосили, що свято, яке відзначають 14 лютого як день закоханих, насправді «не відповідає фактам з реального життя святого Валентина».
«Відповідно до однієї з найпопулярніших легенд, святий Валентин «вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II»… Однак ця легенда містить значну помилку в хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання», — уточнили в ПЦУ.
Читати ще Як Чернівці готуються до Дня Святого Валентина (ФОТО)
Додають, що тоді церква вважала законним той шлюб, що «укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади».
Православною церквою, як уточнюють, вшановують кілька святих з ім’ям Валентин. Ймовірно, що святий, який згадується у масовій культурі 14 лютого, відомий у церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський). Він, ймовірно, жив в італійському місті Терні у III столітті й був страчений 269 року.
«Ми, у Православній церкві України, закликаємо присвячувати правдивій любові кожен день, виявляючи її до ближніх у своїх благих справах, замість того, щоби дарувати символічні матеріальні подарунки один раз у році», — додали у церкві.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами