У лютому українці завжди відзначають важливе свято - Стрітення Господнє. Однак з переходом на Новоюліанський календар дата святкування цього дня змінилася.
За старим, Григоріанським календарем датою Стрітення було 15 лютого. Вважалося, що саме в цей день зима зустрічається з весною та передає їй свої сезонні повноваження.
Коли Україна перейшла на Новоюліанський календар, дати майже всіх свят змістились на 13 днів назад. Тому тепер Стрітення Господнє відзначають 2 лютого. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на РБК Україна.
За Євангелієм, цього дня маленького Ісуса принесли в Єрусалимський храм для обряду посвячення Богу. У храмі Богородицю з Немовлям зустрів старець Симеон, котрому було відкрито Святим Духом, що він не помре, поки не побачить очікуваного в Ізраїлі Месію («помазаника», «царя»). Старець взяв Богонемовля на руки і передрік, що в цій дитині – спасіння для всіх народів.
Сенс свята в тому, що прославляється «зустріч» Симеона з Богом – визнання того, що втілення Бога в людину було реальним. Свято відзначається на сороковий день після Різдва Христового і встановлене в IV столітті. В народі зі Стрітенням, яке ще називали Громницями або Зимобором, пов’язували надії на весну. Вважалося, що в цей день зустрічається зима з літом.
Наші новини є у Facebook
У церкві напередодні Стрітення освячували свічки. Наші предки протягом року зберігали їх на покуті чи вплітали в дідухи. Вірили, що такі свічки оберігають оселю від бурі, зливи чи смерчу, а сім'ю - від наврочень.
Також у цей день святять воду. Її збирали з бурульок і додавали до звичайної води. Вважалося, що вода є цілющою та лікує від багатьох хвороб і проблем. Наприклад, пасічники окроплювали нею вулики на початку сезону, а господарі - худобу під час першого вигону на пасовища.
У давнину казали, що як капає зі стріх, так капатиме й з вуликів, тобто буде багато меду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами