5 грудня Православна церква вшановує пам’ять святого Прокопія Читця, який народився в Єрусалимі. Жив він також на території Єрусалиму і служив читцем у церкві Кесарійськой. Прокопій пояснював Слово Боже, перекладав на сирійський мову Священне Писання, зціляв людей, одержимих духом біснування. Також святий володів даром чудотворення і міг виліковувати тяжкохворих людей.
У 303 році намісник Палестини Флавіан наказав схопити Прокопія, змусити його відректися від віри і принести жертву язичницьким божествам. Чоловік постав перед судом і відмовився це зробити, після чого його обезголовили.
Тіло Прокопія Читця перевезли до Єрусалиму і поховали в склепі, розташованому на вершині гори. Пізніше над склепом була зведена церква, названа на честь мученика. Залишки цієї церкви збереглися і сьогодні. Вони розташовані на території монастиря святого Модеста.
5 грудня День ангела відзначають: Архип, Олексій, Опанас, Валерія, Василь, Володимир, Герасим, Іван, Ілля, Максим, Михайло, Петро, Павло, Тадей, Федір
5 грудня, у світі відзначають Міжнародний день волонтера. Започаткувала його Генеральна Асамблея ООН 1985 року. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, повазі до гідності і культури всіх людей. За даними Організації Об’єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.
Ця дата пов’язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, найбільш масштабної статистичної роботи. Але перепис – це лише мала частина статистики.
Органи статистики відповідно до Закону України “Про державну статистику” здійснюють державну статистичну діяльність, направлену на збір і обробку “статистичної інформації щодо масових економічних, соціальних, демографічних, екологічних явищ і процесів, що відбуваються в Україні та її регіонах”.
У 2002 році Міжнародний союз ґрунтових наук прийняв резолюцію, де запропонувал святкувати 5 грудня, як Всесвітній день грунтів, щоб нагадувати про важливість ґрунтових ресурсів і тієї ролі, яку вони відіграють у збереженні екосистем і забезпечення зростання добробуту людини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами