27 травня на онлайн-дискусії лікарі-практики розповіли про темпи вакцинації на Буковині. Пише агентство новин АСС.
Також координатори вакцинації COVID-19 у Чернівецькій області пояснили, коли варто вакцинуватись після перенесеної хвороби та чи варто чекати інших вакцин, окрім запропонованих державою.
Отримуйте новини в Telegram
«Що стосується перенесеного коронавірусу, то ми говоримо, що така людина повинна вакцинуватись, інша справа – що не відразу. Ми рекомендуємо такій людині вакцинуватись через 3 -6 місяців, на власний розсуд. Хоча є багато людей, які готові одразу після хвороби робити щеплення», - зазначила Оксана Знак, заступниця генерального директора ОДКЛ, координаторка з вакцинації.
Чому у ВООЗ визначили термін саме у 3-6 місяців, пояснила Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, координаторка з вакцинації.
«Ось ці 3-6 місяців виникли через глобальний дефіцит вакцини. Якби не було такого глобального дефіциту вакцини, вакцинуватись можна вже на будь-який день після перенесеного захворювання. Тоді, коли людина вже більш-менш комфортно себе відчуває. А 3-6 місяців пов’язані рекомендаціями ВООЗ через те, що люди ще мають якийсь захист і вони можуть зачекати, перш ніж щепляться інші люди, які не хворіли і більш категорично цього потребують. Це єдиний аргумент чому виникли такі цифри», - зазначила Марія Поліщук.
Чи варто за умов глобального дефіциту чекати на інші вакцини, розповіла Наталія Гусак. Посадовиця акцентувала на тому, що усі заявлені вакцини є безпечними та ефективними.
Наші новини є у Facebook
«Коли з’явилась інформація про законтрактування державою великої кількості доз вакцини Pfizer, багато людей, навіть ті, які були записані в Дії, почали відмовлятись від щеплень з надією на цю вакцину. Але сьогодні весь світ полює за вакциною. І законтрактування ще не означає чіткі дати. Держава в будь-якому випадку дає гарантії на використання усіх заявлених вакцин. Кожна з цих вакцин є сертифікованою і безпечною. Перенесене захворювання на ковід-19 це ще не 100%, що ви не захворієте знову. Чи вартує чекати своєї черги на якусь іншу вакцину, коли ти маєш вже доступну і ефективну, запропоновану державою? Держава формує чітку політику, яка група населення якою вакциною буде щеплена з огляду на те, скільки її буде на території України. Вся вакцина є доступною, ефективною і сертифікованою», - зазначила Наталія Гусак.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами