Незважаючи на те що у кожного з нас той чи інший колір викликає симпатію або антипатію, вплив цих самих фарб на організм більшість з нас все одно сприймає однаково. Наприклад, ніхто не скаже, що червоний колір на нього діє заспокійливо.
Вчені вже давно помітили цей ефект, і навіть навчилися використовувати колір в лікувальних цілях. Особливо активно кольоротерапію використовують при роботі з нашою психікою – адже саме від її стану, як відомо, залежить і здоров'я нашого тіла.
Як саме впливають кольори на наше стан, видання Сьогодні розбиралися разом з Аллою Чайковською – психотерапевтом, біоенергетиком, членом Української спілки психотерапевтів, Асоціації народної та нетрадиційної медицини України.
Ще зі шкільних уроків фізики ми знаємо: колір випромінювання визначається його частотою. "Відповідну цих вібрацій частотність мають і клітини того чи іншого органу людського організму. І, якщо впливати на них "рідним" кольором, можна зменшити наявні в ньому порушення", – пояснює Алла Анатоліївна.
Головних частот, за її словами, – сім. Як і кольорів, з яких складається абсолютний колір – прозорий: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.
Неозброєним поглядом все етіцвета видно під час дрібного дощу в сонячну погоду – коли прозоре (біле) повітря раптом роз'єднується, утворюючи спектр, названий веселкою. Отже ...
УВАГА! ПЕРЕБІР. При передозуванні викликає головний біль, гіпервозбужденіе ідратівливість, як при переборі з кавою.
Цей колір впливає на стан бронхолегеневої системи і гортані. Тому полегшить станпри бронхіті, трахеїті, ларингіті; зігріє при переохолодженні, виконавши рольпревентивного заходу від застуди. Також цей колір допомагає при неврологічнихпорушеннях, зокрема при епілепсії.
УВАГА! ПЕРЕБІР. Може виникнути занепад сил і підвищена дратівливість.
Жовтий колір впливає на роботу всього шлунково-кишкового тракту. Тому хороший вінпри погіршенні жовчотоку, проблемах з травленням (наприклад, при порушенняхфункцій підшлункової залози або зниженій секреції шлункового соку). Також жовтийколір - це колір зорового апарату, тому показаний при перевтомі очей або початку короткозорості.
УВАГА! ПЕРЕБІР. Передозування проявляється агресією і погіршенням жовчотоку.
Зелений, як колір середини світлового спектру, має стабілізуючі властивості. Вінхороший для погашення нервової збудливості при стресах і головному болю,викликаному емоційною перевтомою. Також зелений колір має вібрації жовчногоміхура, тому до певної міри може допомогти його роботі, і, як наслідок, - печінки. Щесеред властивостей зеленого кольору - зниження артеріального тиску і нормалізаціясерцевих ритмів.
УВАГА! ПЕРЕБІР. Отримати передозування зеленим неможливо.
Блакитний знижує апетит, тому знадобиться людям, схильним до переїдання. Ще одна властивість, яке оцінять жінки, - зменшення прояви передменструального синдрому.
УВАГА! ПЕРЕБІР. Хронічне і сильне передозування впливу блакитним кольором можепривести до утворення різного роду затвердінь в організмі: каміння в жовчо- ісечовивідних шляхах, кіст на яєчниках і т. п.
Спектр впливу цього кольору широкий. Так, синій колір має яскраво вираженийснодійний ефект, тому його можна застосовувати при безсонні. При лихоманці вінможе трохи знизити температуру тіла, допомогти відділенню слизу з носоглотки ізменшити головний біль при ГРВІ. Також він допомагає роботі кишечника, маєболезаспокійливу і бактерицидну властивості.
УВАГА! ПЕРЕБІР. При передозуванні викликає меланхолію, сексуальне збудження,іпохондрію, а у деяких - судомні напади та панічні атаки.
УВАГА! ПЕРЕБІР. Передозування цього кольору може викликати тугу, нудьгу, абагатоденний вплив - депресію.
Основні способи лікування
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами