Нагадаємо, 21 травня на Каннському кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір». Стрічка претендує на «Золоту камеру» – премію Каннського кінофестивалю, що присуджується за найкращий дебютний повнометражний фільм
Після показу на фестивалі глядачі привітали команду фільму рекордними понад шестихвилинними оваціями. Про це повідомили на Facebook-сторінці «Памфір».
«Це не просто рівень Каннського кінофестивалю. Це фільм, що привертає увагу на Каннському фестивалі. І це гордість неймовірна», «Фільм вражає своєю оповідною силою та красою українського селища», «Емоційне, напружене та візуально довершене кіно», – перші відгуки про фільм.
Отримуйте новини в Telegram
У центрі сюжету стрічки – чоловік на прізвисько Памфір (Олександр Яцентюк), в минулому контрабандист, що нині заробляє будівельними роботами. Він повернувся із заробітків до рідного села напередодні зимового карнавалу Маланки. Памфір має побожну дружину (Соломія Кирилова) і сина-підлітка Назара (непрофесійний актор Станіслав Потяк) і через необережний вчинок сина опиняється перед необхідністю знову порушити закон.
«Соціуму потрібні міфологеми – нові орієнтири, що виникають з потреби в комусь сильному, відважному, незламному. І важливо, щоб вони були сучасними… Нам не треба Гастелло – нам треба Привид Києва. Нам треба дівчина, котра виводить собак з Ірпеня. Це зриме мессіанство: тут і зараз. І цю нову міфологію «тут і зараз» неможливо очорнити, як у разі героїв минулого, бо все це ми бачимо на власні очі. Ці приклади незламності нам зараз потрібні. І ми маємо розуміти, як вони народжуються. І ось «Памфір» – це один із сценаріїв того, як народжується міфологема», – коментує режисер і сценарист фільму Сухолиткий-Собчук.
«Памфір» є копродукцією чотирьох країн: України (Bosonfilm), Франції (Les Films d’Ici), Польщі (Madants) та Чилі (Quijote). Проєкт 2019 року став одним з переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно.
Нагадаємо, картину знімали в Карпатах та на Буковині з жовтня 2020 року до лютого 2021 року. Унікальні локації були знайдені у більш ніж десяти населених пунктах Чернівецької та Івано-Франківської областей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами