Комунальне підприємство «Чернівціміськліфт» протягом минулого року виконав капітальний ремонт 8 ліфтів. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на Facebook-сторінку «Чернівецького центру реформ та розвитку».
Комунальне підприємство наразі обслуговує 646 ліфтів. З них 430 вже вичерпали свій граничний термін експлуатації, який складає 25 років. При цьому, 381 ліфту необхідно пройти експертно-технічне обстеження.
Вартість технічного обслуговування одного ліфта для КП «Чернівціміськліфт» складає 1 523 гривні на місяць.
Чи достатньо цієї суми для утримання окремо взятого ліфта в належному стані, кореспондент ІА АСС поцікавився в головного інженера «Чернівціміськліфт».
Пан Віктор розповів, що півтори тисячі гривень на місяць для обслуговування ліфту є недостатньою сумою. Річ у тому, що холодна та сира погода з рясними опадами навесні й восени, а також морози взимку, додають роботи ліфтерам.
«Важко сказати, скільки викликів у середньому на місяць та скільки ліфтів доводиться ремонтувати. Все залежить від сезону та погоди. До прикладу протягом останніх тижнів, коли були сильні зливи, через збій напруги викликів було більше, ніж зазвичай.
Також є певне сезонне явище. Найчастіше доводиться ремонтувати ліфти взимку. На вулиці холодно, під’їзди зараз не опалюють. Через низький температурний режим мерзнуть мастила та окремі запчастини. Особливо така проблема є в незачинених під’їздах», - розповідає головний інженер «Чернівціміськліфту».
Читайте також: Не раніше, ніж у липні: коли відновлять роботу чернівецькі дитсадки
Як повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради, орієнтована вартість чергового техогляду одного ліфта становить 800 - 1000 гривень, експертно-технічне обстеження – 6-8 тисяч гривень, капремонт – до 300 тисяч гривень, заміна ліфта на новий – 840 тисяч гривень.
На капітальний ремонт або заміну ліфтів підприємство потребує майже 25 мільйонів гривень, на капітальний ремонт диспетчерських систем – ще 5 мільйонів гривень.
До прикладу, цьогоріч КП «Чернівціміськліфт» виконав капітальний ремонт 8 ліфтів. Загальна сума склала 1,87 мільйона гривень. А також зробили технічне обслуговування ліфтів на суму понад 11 тисяч гривень.
Тобто на сьогодні вартість технічного обслуговування для мешканців і є показником безпеки, хоча по факту платимо не за фактичне користування ліфтом, а за підтримку його робочого стану.
За інформацією Чернівецького центру реформ та розвитку, цьогоріч обсяг фінансів для обслуговування ліфтів в рамках програми «Комфортне місто» складає 954 348 тисяч гривень.
При цьому, як зазначалося вище, цьогоріч капітальний ремонт ліфтів обійшовся у 1,87 мільйона гривень, і ще 11 тисяч гривень провели їх технічне обслуговування.
Отже, в галузі спостерігається недофінансування галузі.
Враховуючи непросту ситуацію зі старими ліфтами, необхідністю масових капремонтів це може створити додаткові проблеми.
Як розповів кореспондентові ІА АСС новоспечений директор КП «Чернівціміськліфт» Олександр Ставчанський, комунальне підприємство не може за власні кошти проводити ремонти або заміну ліфтів.
Річ у тому, що минулого року Чернівецька міська рада зняла житлові будинки з балансу міста. Тепер вони є власністю мешканців. Тому управителі будинків також повинні долучатися до співфінансування капітального ремонту, заміни ліфтів тощо. З ОСББ, за словами пана Олександра, працювати простіше. А приватні управительські компанії, як правило, не готові брати на себе таку відповідальність.
«До жовтня ми повинні провести експертизу ліфтів та визначити ті з них, які необхідно капітально ремонтувати. Більшість із них уже старі. Тому ситуація непроста. Враховуючи ще й ситуацію навколо Covid-19, маємо певне недофінансування. Тому звертатимемося до Уряду, а також спробуємо й інші шляхи пошуку фінансів», - розповів очільник «Чернівціміськліфту».
Наші новини є у Facebook
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами