У період з першого по десяте квітня рибоохоронні патрульні спільно з громадськістю задокументували 50 правопорушень природоохоронного законодавства. Протягом цього часу було складено 47 протоколів – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та два протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства).
Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 14 кг. На порушників накладено штрафів у розмірі 7 514 грн. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 2 091 грн.
Читати ще Нерест: порушників чекає штраф або в’язниця
Для прикладу, третього березня 2019 року на Дністровському водосховищі, в адмінмежах с. Бернове Кельменецького району Чернівецької області викрито грубе порушення правил рибальства. Затримано громадянина, який здійснював вилов водних біоресурсів в період нересту забороненим знаряддям лову. За допомогою сітки чоловік впіймав таку кількість риби: лящ – 10 екз. та білизна – 1 екз. Нанесені збитки становлять 1 955 грн.
Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись норм природоохоронного законодавства. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (066) 067-38-69.
Нагадуємо, з першого квітня на Буковині діє нерестова заборона. Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами