Проекти нових споруд та загалом розбудова Чернівців має відбуватися лише після обговорення з чернівчанами. Так вважають деякі депутати міста. Нові будівлі мають змінювати столицю Буковини, та що варто робити, аби не зашкодити старовинній архітектурі і створити комфортні умови для городян - в сюжеті.
Андрій Рябченко, архітектор: «В Америці під час їхньої кризи в 30 роках вони виходили з кризи – це будування автошляхів та споруд ( І вийшли як ми бачимо) – Так, непогано живуть, перша економіка у світі».
Архітектор Андрій Рябченко розповідає, яка величезна користь може бути від будівництва. Та відбуватися це має за участі фахівців, інакше городяни ризикують залишитись без простору для відпочинку, а старовинна архітектура Чернівців може постраждати.
Мар’ян Стасюк, архітектор: «І це є дуже велика проблематика, бо в нас деколи буває так, що на візуалізації, на об’єм будівля виглядає гармонійно, вона виглядає ефектно, достойно, але в дійсності, при виконанні з дешевих матеріалів вона знівельовує, причому не тільки в матеріалах, якість виконання робіт».
Це один з проектів, котрий представники містобудівної ради забракували. Архітектор бажав провести реконструкцію нежитлових приміщень магазину під кафе з прибудовою, проте останню з декількох причин заборонили.
Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини міської ради: «В даному випадку інтенсивний транзитний рух. І сьогодні ми цих людей просто випихаємо на кільце, де інтенсивність того руху нікому не потрібно пояснювати».
Ілля Романюк, депутат: «Якщо ви знаєте довгі роки його будували у важких геологічних умовах – там сваї до 17 метрів - колись там риби плавали і жаби, для того, що побудувати це дуже багато було затрачено сил і енергії - ви якось дуже легко підійшли до цього питання».
Коли розбудовуються подібні мікрорайони дуже важливо чути думку мешканців, кажуть депутати.
Андрій Шалєєв, депутат: «Для того, щоб приймати такі важливі речі, як проект, реконструкції, забудови – важливо проводити обов’язкові громадські слухання, тому що там живуть люди. Там є мешканці: як їм буде зручно ходити, проїжджати з колясками, яка буде територія, озеленення території – дуже важливо».
А ще важливо, аби обіцянки виконувались, каже депутат – зокрема щодо озеленення. Адже не рідкість, коли споруда зводиться, а насадження залишаються лише на планшеті проекту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами