На навчання в літній школі приїхали 15-ро студентів та двоє викладачів. Із гостями з сусідньої Румунії зустрілись чернівецькі владники і депутати.
5 днів студенти Сучавського університету знайомитимуться з українською мовою, архітектурою та побутом у Чернівцях.
Олександр Бардуц, студент Сучавського університету : українська мова непроста для румуномовних людей, але ми будемо намагатись вчити, бо це розвиває.
Віоріка, студентка Сучавьского університету: Мы здесь на 5 дней, и думаю, что увидим больше, мы были в университете, там очень красиво.
20 відсотків етнічного складу Чернівецької області – це румуномовна нацменшина. В будинку із левами студентам Сучавського університету розповіли, як забезпечуються їхні права.
Оксана Палійчук, директор департаменту освіти Чернівецької ОДА: Ми маємо 17 відсотків учнів шкільного віку, які навчаються в румуномовних школах. Це 76 навчальних закладів – 69 – це чисто румуномовні школи в області і 17 – двомовні.
Мультикультурність та багатомовність завжди переважали на Буковині сказав перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Куліш, та подякував Румунії за підтримку українців в непростий для час.
Володимир Куліш, перший заступник голови Чернівецької ОДА: Ваша присутність є можливістю краще пізнати нас, через вивчення мови краще пізнати культуру традицію. Навіть побут тієї держави, яка є сусідом по відношення до Румунії.
Михайло Павлюк, депутат обласної ради: Європейська інтеграція – це не щось віддалене, а щоденні поїздки, обмін як послугами та товарами, так досвідом і думками, так і в подальшому – спільні важливі проекти для нашої територіальної громади.
Крім прагнення жити по-європейськи Україну та Румунію нині поєднує чимало проектів транскордонної співпраці в освіті і екології, облаштуванні пунктів пропуску. Обмін студентами - додаткова можливість пізнати країнам одна одну.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами