У Чернівцях благодійники хочуть придбати рентгенівську систему для обробки компонентів крові. Це особливо важливо для онкохворих дітей, які потребують пересадки кісткового мозку, пише ІА АСС.
Збір коштів на придбання обладнання анонсувала Філія міжнародного клубу успішних жінок у м. Чернівці на чолі з Ілоною Бордян.
«Вартість апарату – 250 000 доларів. Це непідйомна сума для одного спонсора. Але саме таке обладнання допомагає врятувати життя! Тому ми пропонуємо згуртуватися і разом зробити важливу справу. Збір коштів уже стартував. Гроші збираємо на рахунок Благодійного фонду «Щастю бути», - розповіла Ілона Бордян.
Михайло Гнатюк, завідувач кардіоонкогематологічного відділення Чернівецької обласної дитячої лікарні, розповів ІА АСС, що такий апарат є у Львові, Києві, Одесі та Дніпрі.
«Щоб переливати еритроцитарну масу, тромбоконцентрат, плазму, важливо спочатку опромінити пробірки з кров`ю. Це робиться для того, аби лімфоцити, що містяться в препаратах крові, не викликали посттрансфузійне захворювання «трансплантат-проти-господаря». Тобто якщо хворому потрібна в подальшому пересада кісткового мозку (а багатьом нашим пацієнтам це потрібно!), він може не прижитися, - пояснює Михайло Гнатюк. - У нас є хлопчик, якому ми вже перелили більше як 300 л крові і більше 350 л тромбоконцентрату. Дитині треба робити трансплантацію кісткового мозку.
Також була у мене дитина, яка у вересні минулого року поїхала на трансплантацію кісткового мозку в Рим. Перше, що її запитали там: «Чи робилося опромінення компонентів крові?». На жаль, ні, бо в Чернівцях немає рентгенівської системи. Трансплантація від матерії не прижилася. Потім зробили трансплантацію від донора – все вдалося».
Читайте ще: У Чернівцях відділення, де дітей рятують від раку, можуть перевести у нове приміщення
Адміністрація Чернівецької обласної дитячої лікарні стверджує: рентгенівська система для обробки компонентів крові дійсно потрібна для Чернівецької області.
«Потреба в цьому обладнанні для області однозначно є. Ми вдячні благодійникам за таку ініціативу, - каже Ілля Тащук, т. в. о. ген директора Чернівецької обласної дитячої лікарні. - Звісно, коли дитина направляється на трансплантацію, підключаються серйозні ресурси, а наші європейські колеги бачать, що переливання компонентів крові було зроблене без опромінення, а отже – кістковий мозок може не прижитися, так не має бути».
Приватбанк
ЄДРПОУ/ДРФО 44075667,
Чернівецька філія,
МФО 356282
№ UA613562820000026004051525451
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами