У травні українці за рахунок свят і так відпочивали на кілька днів більше, ніж зазвичай. У червні ситуація з додатковими вихідними повториться. Так, 28 червня в країні буде відзначатися День Конституції України. 28 червня припадає на четвер, тому відпочивати українці будуть з 28 червня по 1 липня включно.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, робочий день - п'ятницю 29 червня, перенесуть на суботу - 23 червня, щоб українці змогли отримати довгі вихідні.
1 червня закінчується термін дії постанови уряду, яка регулює вартість газу для населення. У Кабміні мають перерахувати тарифи, адже якщо до 1 червня дію постанови не продовжать, ціни на газ значно зростуть - з 6,9 грн за м куб. до 10 грн за м куб.
Як відомо, Кабмін залишив незмінним тариф на газ для населення до червня 2018 року, продовживши дію постанови "Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку газу". Термін дії постанови закінчувався 1 квітня.
Якби Кабмін його не продовжив, в країні довелося б переглядати ціни на газ через те, що набув би чинності інший документ - постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону - той самий "імпортний паритет", а формула перегляду ще не готова.
Рішення про те, як саме буде враховуватися імпортний паритет, Україна прийме після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариства. Раніше в МВФ зазначили: ціна на газ для населення має дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду.
Тим часом, в "Нафтогазі" запропонували залишити тариф незмінним, але зробити так, щоб ціни в 6,9 грн поширювалися тільки на соціальну норму; те, що українці споживатимуть понад цю норму буде коштувати на 60-65% дорожче.
Зазначимо, рішення Кабміну стосуються тільки цін газу для населення. Ціну газу для промисловості формує ринок.
З 10 червня має набути чинності новий закон "Про житлово-комунальні послуги", згідно з яким суттєво зростає відповідальність українців за непогашену заборгованість із комунальних платежів.
Закон передбачає нарахування пені за кожний день прострочення оплати, обмеження і навіть припинення надання послуг.
Нещодавно в рамках освітньої реформи, в уряді змінили правила зарахування дітей до шкіл. Так, для того, щоб відправити дитину в перший клас, потрібно подати всі необхідні документи до 31 травня.
Зі слів міністра освіти Лідії Гриневич, з 5 по 10 червня пройде відбір дітей на вільні місця шляхом жеребкування, а вже 15 червня дітей зарахують до школи.
Нагадаємо, що згідно з новими правилами зарахування дітей, пріоритет віддається зарахуванню дітей в школи за місцем реєстрації, але якщо батьки хочуть відправити свою дитину в іншу школу, вони також можуть подати документи у вподобаний ними навчальний заклад, правда, там їх будуть обирати методом жеребкування.
Погода цього року видалася дуже і дуже непередбачуваною, тим не менш, синоптики вже розповіли, чого чекати від першого місяця літа. Червень обіцяє бути жарким і сухим, температура повітря вдень буде близько +28 градусів, правда, ночі будуть більш прохолодними - всього до +15 градусів.
На початку червня дощів не передбачається, але під кінець місяця прогнозують сильні зливи.