Навіть якщо ви не зловживаєте міцними напоями і дотримуєтеся рекомендовані норми споживання алкоголю, прислухайтеся до себе: ваш організм вже точно сигналізує про те, що щось потрібно змінити.
Якщо ви правильно харчуєтеся, лягайте вчасно і навіть уникаєте стресів на роботі, але при цьому все одно відчуваєте втому і нездужання, обличчя вранці припухле, шкіра – суха, і до того ж страшно хочеться їсти і пити, задумайтеся: може бути, справа не в нестачі якихось вітамінів або перевтомі, а тільки в декількох зайвих алкогольних коктейлях, без яких ви вже довгий час не уявляєте жоден вечір, пише medinfo.ua.
Одні люди не можуть уявити собі життя без міцних напоїв, а інші легко обмежуються парою келихів вина у свята. Розповідаємо, чому першим найкраще максимально обмежити себе в споживанні алкоголю, а другим - і зовсім відмовитися від нього раз і назавжди.
Чиста шкіра
Всі спиртні напої призводять до сильного зневоднення організму. Справа в тому, що печінка швидко розпізнає отруту і переробляє алкоголь, а нирки в свою чергу починають активно виводити з організму продукти розпаду. Зрозуміло, все це сильно відбивається на шкірі, яка стає сухою, в'ялою і втрачає тонус.
Відмовтеся від алкоголю взагалі – і ви побачите результат буквально через кілька днів: шкіра стане чистою, буде виглядати сяючою і зволоженою. Плюс до всього цього: обличчя більше не буде болісно-набряклим, а мішки під очима зникнуть.
Прогрес в тренуваннях
Алкоголь руйнівно впливає на м'язи, перешкоджає їх росту і, як наслідок, заважає нам рухатися вперед в нашому тренувальному процесі. Спиртні напої не тільки не дають нам розвиватися, а й гальмують процес відновлення організму після виснажливих занять.
Виключивши алкоголь зі свого раціону, ви будете себе краще відчувати, швидше відновлюватися, а прогрес, досягнутий у вигляді зростання м'язової маси і спалювання жирової тканини не змусить себе чекати.
Стрілка на вагах поповзе вниз
Американські фахівці не втомлюються підкреслювати, що алкоголь грає не останню роль в накопиченні зайвих кілограмів. Він уповільнює наш метаболізм, містить в собі масу калорій, які ми завжди забуваємо порахувати, та ще страшно підвищує апетит.
Через тиждень без спиртних напоїв ви з задоволенням відзначите, що ваш обмін речовин прийшов в порядок, а надлишки води, які раніше утримував алкоголь, вийшли з організму і стрілка на вагах змістилася з мертвої точки на пару кілограмів в вашу користь.
Вільний час і зекономлені гроші
Ви ніколи не пробували підрахувати, скільки грошей в місяць або на рік ви витрачаєте на алкоголь? Підсумкова сума вразила б вас настільки, що ви б точно вирішили назавжди покінчити з цією шкідливою звичкою. А скільки чудових нарядів можна було б купити на ці гроші.
Сказавши алкоголю "немає", ви побачите, скільки вільного часу з'явилося у вашому житті. Особливо це стосується часу, які раніше ви проводили, страждаючи у важкому похміллі всю першу половину дня, а то й цілий день.
Психологічна, фізична, емоційна стійкість
Дія алкоголю в чомусь схожа на дію цукру на наш організм. Отримуючи бажану "дозу", ми відчуваємо задоволення і прилив енергії, а не отримавши її, ми відчуваємо різкий занепад сил. Такі хімічні скачки в результаті викликають у нас сильну залежність, ми важче справляємося зі стресами, мучимося головним болем і навіть депресією, а сон стає порушеним, нездоровим: про все це говорять останні дослідження в цій області. Ми перевтомлюватися, навіть не почавши працювати.
Люди, які відмовилися від випивки, швидше засинають, сплять міцним, здоровим сном, повністю відновлюють сили організму, легше прокидаються.
Ніякого переїдання
Алкоголь – найсильніший апаратив: згідно з дослідженнями, він підсилює наші почуття, тим самим змушуючи нас гостріше реагувати на ароматні страви і спонукаючи більше їсти. Слідом за однією залежністю приходить нова – харчова, наслідки якої можуть за ступенем тяжкості навіть позмагатися з алкогольною: це і надмірна вага, і цукровий діабет, і серцево-судинні захворювання, і захворювання печінки. Список можна продовжувати дуже довго.
Прибравши алкоголь зі свого основного меню, ви не тільки скоротите споживання непотрібних калорій, але і не станете з'їдати зайве, позбувшись від настирливого фальшивого почуття голоду. Думки про шкідливі закуски згодом підуть назовсім, а ви, самі того не помітивши, почнете віддавати перевагу корисній, поживній їжі і здоровому раціону в цілому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами