Аби набратися сил і не хворіти, саме зараз лікарі радять їсти не ранню городину, а кропиву.
Як би дивно це не звучало, але увесь комплекс необхідних вітамінів можна отримати зі звичайної кропиви. Недарма з давніх-давен господині годували молодою кропивою із яйцем маленьких курчат, аби ті не хворіли і швидко росли.
- Кропива - чудовий кровоочисний засіб, гарно "чистить" також судини, нирки, суглоби, поліпшує кровообіг у судинах головного мозку, має гіпотензивну дію (тобто знижує артеріальний тиск), поліпшує діяльність усіх вивідних залоз, - пояснює Ольга Гуска, лікар-терапевт. - Ця трава - потужне джерело вітамінів, а тому цілюще впливає на роботу імунної системи та продуктивну діяльність усього організму. У кропиві міститься унікальний вітамін К, без якого кров не згортається. Тож кропива – рятувальник людей, які потерпають від носових, кишкових, маткових, легеневих, гемороїдальних кровотеч. Окрім того, вона нормалізує менструальний цикл, ліквідовує запальні процеси, сприяє скорочуванню матки після пологів і збільшує кількість молока у годувальниць. Під час сушіння вітамін К руйнується, тому сушену рослину можна вживати людям, які схильні до тромбоутворення. У рослини містяться речовини, які пригнічують ріст ракових клітин, гальмують розвиток атеросклерозу. Завдяки кремнію та марганцю, які містяться у кропиві, активізується діяльність підшлункової залози, а також знижується рівень цукру в сечі та крові.
Для лікування вживати можна молоду кропиву висотою до 15-20 сантиметрів. Її необхідно спочатку добре промити, дрібно посікти і ошпарити окропом, після чого трішки посолити, додати олії і дати постояти 20-30 хвилин. Це необхідно для того, аби кропива не жалила за язик. Крім того, вона стане смачнішою, коли трошки постоїть. Можна також готувати салати і супи з кропивою. Якщо варите суп, додавайте її у кінці приготування, аби прокипіла дві-три хвилини. Так рослина майже не втратить корисних речовин.
Корисно з'їдати дві-три столових ложки кропиви один-два рази на день.
- Не раджу захоплюватися кропивою людям із хворими нирками, - застерігає Ольга Гуска. - Лікувати гінекологічні кровотечі, пов’язані з поліпами, кістами, пухлинами матки та її придатків, за допомогою кропиви взагалі протипоказано.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами