Найбільшу частку серед етнічних спільнот становлять румуни, молдовани, росіяни, поляки, білоруси та євреї. Про це повідомляє агентство новин АСС з посиланням на Чернівецьку ОДА.
Про це ішлося на зустрічі заступниці голови Чернівецької ОДА Ірини Ісопенко та членів парламентського Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Депутати перебували у Чернівцях із моніторинговою місією, а також зустрічалися із представниками етнічних спільнот та представниками центральних органів виконавчої влади.
Читайте також: Вивчення рідної мови: як децентралізація допомагає зберегти мовну ідентичність?
Як розповів голова Комітету Дмитро Лубінець, зараз вони працюють над новою редакцією закону «Про національні меншини в Україні». Нині чинний документ ухвалили ще 1992 року, він застарів та не зовсім відповідає викликам сьогодення, а тому потребує перезавантаження.
«Наша мета – безпосередньо поспілкуватися із представниками етнічних спільнот, аби почути, із якими проблемами вони стикаються в Україні та зрозуміти, що з цим можна зробити на рівні парламенту.
Маємо змінити закон так, аби національні меншини відчували – про них у державі дбають», – сказав Дмитро Лубінець.
Подібні робочі зустрічі Комітет з прав людини уже провів у Маріуполі, Мелітополі, Одесі, Умані. Їхнім результатом стане напрацювання фінального тексту законопроєкту «Про національні меншини в Україні», який 4 червня обговорять за участю громадськості.
Ірина Ісопенко запевнила, що представник національних меншин на Буковині отримують якісні освітні послуги рідною мовою та мають змогу реалізувати свій культурний потенціал.
Так, в області є 57 шкіл із румунською мовою навчання, 17 двомовних, 1 — з російською мовою. Польську та іврит вивчають як предмет у 3 школах та факультативно у 2. У краї діють 27 національно-культурних товариств, а у Чернівцях є румунський, польський, німецький та єврейський доми.
65 пам’яток історії та монументального мистецтва, 35 меморіальних дощок встановлено, аби вшанувати видатних постатей етнічних громад в області. А також 36 вулиць названо на честь представників національних меншин.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами