В суботу, 28 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів, в результаті яких загинули мільйони людей. Сьогодні в Україні приспущені державні прапори і скасовані розважальні заходи.
Упродовж дня відбуватимуться жалобні заходи на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» у Києві (за участю політиків, громадськості, духовенства), а по всій Україні заплановане проведення тематичних наукових, інформаційних та мистецьких заходів, виставок, презентацій документів, фото- і відеоматеріалів, пише radiosvoboda.org
О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, одразу після якої стартує Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Українці запалюватимуть у вікнах своїх домівок та біля місць пам’яті Голодомору свічки в пам’ять про знищених геноцидом співвітчизників.
В Адміністрації президента України з метою привернення уваги світової спільноти до Голодомору як акту геноциду зняли телевізійний ролик, що змальовує масштаб трагедії у цифрах: у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560, загалом загинули 4,5 мільйона українців.
За нещодавно оприлюдненими даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, який проводив дослідження спільно з американськими вченими, з 1932 до 1934 року жертвами штучного голоду в Україні стали 3,9 мільйона українців, що становить 13% від загальної кількості населення. Саме цю цифру дослідники вважають науково обґрунтованою.
Відповідно до результатів соціологічного опитування, проведеного у жовтні групою «Рейтинг», з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, погоджуються 80 відсотків опитаних українців.
У передостанню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами