Товщина криги на озері на вулиці Комарова у Чернівцях станом на 12 годину 10 січня сягає 4,5 сантиметрів. Проте для рибалок безпечною має бути – 7-8 см. Відтак на водоймі у парку «Жовтневий» нині жодного рибалки. У новорічні та різдвяні дні їх тут було до 30. Про це кореспонденту Медіа агентства АСС розповів Василь Магричук, начальник Чернівецької міської рятувальної станції парку «Жовтневий».
«Зараз товщина криги на озері 4,5 см, майже 5 сантиметрів. Ця товщина дозволяє пішоходам вийти на кригу. Але безпечніше, коли вона матиме 5-7 см. Коли ж крига має 7-8 см, ми вже допускаємо рибалок на кригу. Вони по всьому озеру розташовуються. І кількість буває різною: 5, 10, 20 людей, якщо ж погода дозволяє, то може бути й 30 чоловік. У ці новорічні дні дуже багато рибалок було, зокрема, минулої суботи та неділі. Зараз не йдуть, тому що лід слабенький», - каже рятувальник.
Медіа агентство АСС є в Instagram
За словами Василя Магричука, в озері на Комарова живе різна риба: сом, короп, карась, щука. Один рибалка може зловити від 300 до 500 г риби. Але люди виходять посидіти на кризі для свого задоволення.
«Однією з головних проблем, з якими ми зустрічаємося, кожен рибалка мав би мати рятувальний жилет. Ми, своєю чергою, можемо дати 2-3 жилети, а решта рибалок може піти під воду. Рибалки, як роблять? Хтось спіймав рибу, то всі інші біжать до нього і свердлять там лунки. А лід таким чином послаблюється. І може трапитися нещастя. І ми ніяк не можемо добитися, аби рибалки, виходячи на кригу, мали з собою мотузку, палицю жилети. Ми не можемо змусити їх це робити. Проводимо з людьми профілактичну роботу, роз’яснюємо, що не можна скупчуватися, а тримати дистанцію між собою 5 м, лунки ж мають розташовуватися на відстані 1,5-2 м. Рибалки до цього не дослухаються. Ми й по радіо нашому попереджаємо їх дотримуватися правил, і поліцію навіть викликали, але вони ж не можуть їм заборонити. Буває рибалки й випивають», - продовжує начальник рятувальної станції.
На щастя, як каже Василь Магричук, цьогоріч жодних нещасних випадків на воді не було.
«Коли людина починає топитися, ми, першочергово, беремо дошку або драбину, підбігаємо до людини і підсуваємо до неї драбину, аби вона могла за неї вхопитися, є у нас і рятувальні коло та кінець Александрова, таким чином і допомагаємо. Так само, якщо інша людина має відповідні навики теж може допомогти», - зазначив рятувальник.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами