Депутат чернівецької міської ради, голова фракції БПП Солідарність у міськраді, Василь Максимюк, розповів у програмі "Суть Речей", як проходить підготовка до обрання секретаря.
Людмила Григорчук: Питання секретаря підняв цього тижня Василь Продан. Заявивши, що підписи вже зібрані і серед кандидатур на секретаря, він назвав себе. Вас немає в тому списку?
Василь Максимюк: За мене збирали підписи. Ми робили це прозоро, нагадаю, коли відбулися вибори у 2015 році, тоді партія БПП Солідарність висунула мою кандидатуру на посаду секретаря. Я тоді зустрічався з фракціями, проводив бесіди, у нас були підписні листи, які ми роздали, але підписів на той час ми не зібрали достатньої кількості, щоб подати на обрання секретаря. З того часу ми більше не займалися збором підписів. У мене є підписний лист, у якому є виключно члени нашої фракції, і то не всі, і більше ніяких підписів по мені ми не збирали. Це було у 2015, можливо, на початку 2016 року.
Читати ще: Про конфлікти у міській раді і як з цим боротися. В.Максимюк у програмі "Суть Речей"
Людмила Григорчук: Чому ні?
Василь Максимюк: Ми розуміли, що не маємо достатньої підтримки для голосування, тому ми не збирали підписи. По питанню, яке озвучив мій колега, голова фракції, то я не є кандидатом, не є серед тих підписантів, які озвучили. І жодного члена фракції нашої немає там у підписантах. Ми фракційно не збиралися, до нас ніхто не звертався, щоб ми підписувалися за когось. Від жодної політичної сили. Тому я всім зателефонував всім членам фракції чернівецької міської ради і всі відповіли те ж саме, що ніхто не підписувався. Тому я можу заявити, що немає жодного підпису від нашої фракції.
Людмила Григорчук: Якщо взяти звичайну арифметику, то вистачає підписів для обрання секретаря без вашої фракції?
Василь Максимюк: Якщо взяти математику, то в раді 42 депутатів, нас – 9. Залишається 33. Для обрання секретаря треба 22. Тому чисто арифметично, ми розуміємо, що таке може бути. Але хто це ми можемо лише здогадуватися. Нема зараз предмету для розмови. У мене є питання таке, якщо опоненти міського голови дуже щиро, дуже відкрито, захищаючи простих чернівчан, декларують демократичні засади, прозорість, вони відбирають повноваження надані чернівецькому міському голові надану законодавством України, ми це бачимо неодноразово, змінами до регламенту, пропонуючи, щоб всі посади відбувалися виключно на конкурсі, а вчора озвучуються підписи за секретаря, але звідки вони дістаються? Як з рукава. Ніхто не знає, хто вів переговори, з ким, ніхто не бачив цього. Хочу ще один приклад навести, коли формувалася програма комфортне місто, ми про це знаємо, працювали всі комісії Чернівецької міської ради, працювала окрема комісія, створена за розпорядженням міського голови, під головуванням заступника голови Середюка Володимира, і коли на сесії все це викинули в смітник і один з депутатів витягнув з рукава зовсім інше рішення і більшість за це голосує… Нам не було виділено жодного копійки на асфальтування міжбудинкових проїздів, тротуарів і т.д., тоді була сформована якась така більшість неформальна у міській раді. Ми побачимо підписантів і ми побачимо, як вона надалі буде працювати з міським головою.
Слухач. Як ви думаєте, варто дати можливість справді Рідному місту претендувати на те, щоб їх представник був секретарем?
Василь Максимюк: Сьогодні на прикладі Комфортного міста, зрозуміло, що нас не бачать з якихось певних причин у складі своєї коаліції, умовно назву так, у міській раді. Політична боротьба у тому і заключається, що кожен намагається свої ідеї, свої думки сам впроваджувати у життя, донести, тому, якщо голова фракції заявив, що є підписи, то для міста, звичайно, краще, що буде секретар. Бо у секретаря є функції, які здійснює виключно він. І сьогодні ці функції ніхто не здійснює і ми бачимо це по організації ради. Якщо секретарем буде мій колега, голова фракції Рідного міста, я лише буду його вітати. Вони беруть тоді на себе спільну відповідальність за те, що робиться у місті, міський голова, секретар і більшість, яка його підтримувала. А ми залишаємо за собою право вказувати на недоліки у їхній роботі, оскільки нас не сприймають у своїй умовній більшості, враховуючи те, що я навів приклади, якщо б до нас звернулися, за підтримкою, за підписами за секретаря, то ми б порадилися і вирішили. Але до нас не зверталися, це десь вирішувалося чи в ресторанах, чи в інших містах. Тому тут не йдеться про прозорість рішень. Ми розуміємо, як у народній мудрості, що правда у кожного своя, а ми стоїмо посередині і на превеликій жаль, що ніхто не хоче шукати істини, правди ніхто не хоче добиватися. Я постійно декларую свою позицію, що ми шукаємо компроміси з усіма політичними силами, яким довірили чернівчани, за кого проголосували. Ми протягуємо руку від фракції і міському голові і всім фракціям, але ми бачимо, що є конфлікт, він прихований поза межами того, що ми бачимо. Нам не зрозуміло, кажу щиро, і мені не все зрозуміло, що зараз майже 400 мільйонів гривень лежать на депозиті і вони не освоюються. Хоча писав, висвітлював у ЗМІ своє бачення, розуміючи на початку року, що буде такий конфлікт, я розумів це і казав, щоб ми всі кошти, які ми можемо закумулювати вільні, то витратимо на дороги, а в наступному році за власні кошти закупимо 30-35 тролейбусів і ми будемо мати що показати. Громада буде бачити, що про неї хтось думає. А так я сам шокований тим станом, в якому сьогодні є наше місто Чернівці.
Людмила Григорчук: Є у міській раді така людина, за яку ви б не проголосували як за секретаря, ви особисто?
Василь Максимюк: Сьогодні є достойні. Звичайно, я наведу військовий приклад, коли я служив у війську, то нам говорили, що досить ризиковано молодому, дуже молодій людині, доручати командувати підрозділами, батальйонами, навіть ротою, бо вона за досягнення власних бачень, власних амбіцій, може покласти під кулі багатьох людей. А доросла, мудра людина, яка має своїх дітей, то вона може не виконає команди свого командування, але збереже людей. Тому я бачу по молоді, що вони молоді, вони активні, у них інша освіта, європейська я вчився у школі ще при Радянському союзі, я не можу рівнятися з тими людьми, які зараз здобули освіту. Але треба досвіду життєвого, для того, щоб доручити приймати відповідальні рішення.
Людмила Григорчук: Ви думали причину, чому вас оминули в цьому таємному голосуванні. Можливо, через вашу коаліцію з членами Народного фронту у міській раді.
Василь Максимюк: Я не виключаю ваше припущення, але якщо формують більшість і декларують демократичні засади і прозорість, то це має бути прозоро і демократично, а по-друге, треба протягнути руку усім представникам, усім фракціям у міській раді, і отримати відповідь. А якщо рука не протягнена і все це вирішується незрозуміло в яких коридорах, о це вже не те.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами