Сьогодні у програмі «НаВсеСвійЛікар», що на Радіо 10, про дитячий зір, хвороби очей та те, як гаджети впливають на здоров'я, розповіла дитяча лікарка-офтальмологиня КНП «Міська дитяча поліклініка» Марія Семеген, пише Медіа агентство АСС.
Марія Семеген розповіла, що найкращим віком, у якому дитина може починати сидіти у гаджетах, є 5-6 років.
«Є певні правила - потрібна велика відстань і екран, тоді шкода для зору буде найменшою. Важливо розуміти, що дитина пізнає світ через тактильні та сенсорні відчуття, і чим більше вона буде сидіти у телефоні - тим гірше», - зазначила лікарка.
Отримуйте новини в Telegram
Останніми роками збільшилась кількість дітей з такими патологіями, як псевдоміопія та міопія. «Наше око так побудоване, що воно може чітко бачити предмети на різних відстанях. Якщо дитина сидить за монітором, то очі працюють лише на близькі відстані, відповідно вони втомлюються, не відпочивають, і потім виникає псевдоміопія або міопія, коли міняється сама будова ока», - розповіла про хворобу офтальмологиня.
Дитина повинна сидіти у гаджетах максимум пів години, а потім 30 секунд відпочивати, переводити погляд на дальні предмети для того, щоб очі не напружувались постійно, переконана Марія Семеген:
«Така схема називається «30 на 30». Вона оптимальна, наприклад, для онлайн-навчання. У разі чого потрібно звертати увагу, якщо дитина почала прижмурюватись, нахиляти голову, жалітись на розмите зображення або головні болі. Тоді, скоріше за все, зір вже почав псуватись».
Кон'юнктивіт - хвороба на оці, коли запалюється сама кон'юнктива, яка покриває внутрішню частину повіки. Його викликають різні збудники, зокрема недотримання особистої гігієни або простуда.
Також часто у людей з'являються ячмені - запалення волосяного мішечка або сальної залози по краю повік.
«Лікується це не важко, але можуть бути негативні наслідки - абсцес, флегмона, якщо видавлювати його може бути тромбоз або менінгіт. Зараз є зручні засоби, аптечні очні серветки, якими можна протирати місце запалення і не перейматись, що зробите гірше», - розповіла лікарка-офтальмологиня.
Наші новини є у Facebook
Також вона зазначає, що для нашого організму і його здоров'я потрібно багато вітамінів та мінералів. Як і на весь організм, вони позитивно впливають і на зір. Діти повинні правильно та збалансовано харчуватись для того, щоб мати здорові очі.
Не всі темні скельця на сонцезахисних окулярах мають ультрафіолетовий фільтр. Якщо це куплені не у спеціалізованих оптиках окуляри, не має гарантії, що вони будуть захищати зір.
«Для діток обов'язково потрібно купувати їх у спеціалізованих магазинах, адже сонце з кожним роком стає все агресивніше, і захист потрібен. У таких окулярах важливе не затемнення, а саме ультрафіолетовий фільтр», - пояснила дитяча лікарка-офтальмологиня.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами