Про це кореспонденту Медіа агентства АСС розповів Мирослав Швед, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
«У Чернівецькій області з початку 2023 року зафіксували чотири випадки інфекції сказу у домашніх та диких тварин. Один з випадків захворювання виявили у щура у Глибоцькому районі, два випадки зафіксували у котів та ще один у собаки у Дністровському районі», - розповідає фахівець.
За його словами, з приводу укусів тварин, хворих на сказ, люди не зверталися.
Отримуйте новини в Telegram
«Два останніх виявлених випадки сказу у тварин в Чернівецькій області - захворювання у собаки та кота. Собака був з ознаками сказу, але з дуже раптовою формою, внаслідок чого тварина і загинула. Ще один випадок - захворювання у кота, який за спостереженнями господаря став агресивний, поведінка стала незрозумілою», - зазначає епідеміолог.
Мирослав Швед розповідає, що за цими двома випадками проведені першочергові лабораторні дослідження, за якими виявлено підозру на сказ.
«Для того, аби остаточно підтвердити наявність інфекційного захворювання необхідно провести повний комплекс вірусологічних досліджень, який триває протягом двох місяців. Попередньо - сказ у двох останніх випадках в Чернівецькій області уже підтверджений. Наші фахівці проводять дослідження з допомогою хорошої техніки, внаслідок чого виявляють сказ ще на початку аналізів», - каже фахівець.
«Однозначно можу сказати, що тенденція сказу наразі не є такою, якою була у 90-х - початку 2000 років. У той період ми чітко знали, що найбільшим переносником сказу були руді дикі лисиці. Тоді інфекційне захворювання переважно не мало відношення до домашніх тварин. Раніше фахівці розуміли, що кожні 7-8 років виникав спалах сказу, коли популяція рудої лисиці збільшувалась і вона розносила інфекцію», - розповідає Мирослав Швед.
Фахівець наголошує, що підтверджені 4 випадки сказу не є великою кількістю захворювань для нашої області.
«Сказ іде на спад - це свого роду міграція у природі. Наразі проводиться пероральна вакцинація дикої рудої лисиці від сказу для того, щоб не було спалахів захворюваності. Також прийнято рішення, що державна служба проводитиме вакцинацію на території лісових господарств, мисливських угідь та у місцях скупчень лисиць. Зокрема, в Чернівецькій області проводяться усі необхідні заходи, аби не давати інфекції поширюватись», - підсумував епідеміолог.
Довідково: Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. При відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя. Щороку від цього небезпечного захворювання в світі гине понад 55 тис. людей і понад 1 млн тварин; 95% випадків смерті від сказу фіксують в Африці та Азії.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами