Тиждень тому лагідний домашній улюбленець вкусив жительку села Тисовець. Наступного дня тварина загинула, а ветеринари після розтину підтвердили у неї сказ.
Постраждалу вакцинували, зараз вона почувається добре. Щоправда, не розуміє, як її котик міг перетворитися у нападника.
Мешканці Тисовець у всьому звинувачують лисиць, що забігають на обійстя з сусіднього лісу.
«Нашого кота, мабуть, вкусила лисиця, хвора на сказ. У нас тут багато лисиць є. Так і передалася хвороба», - міркує Домніка Георгіївна.
У селах Чернівецької області цього року виявили десять випадків сказу у домашніх тварин. Інфікувалися недугою собаки та коти.
На що звертати увагу, аби не проґавити хворобу в домашнього улюбленця, розповіли ветеринари.
«Найперше, що повинно насторожити господаря, - це нетипова поведінка чотирилапокого. Зокрема, поява гідрофобії – боязні води. Далі з`являється втрата чутливості, боязнь людей, світла», - розповідає Неля Голюк, начальниця відділу організації протиепізотичної роботи ГУ Держпродспоживсялужби Чернівецької області.
Якщо хвора тварина напала на людину, чотирилапого треба ізолювати і щепити від сказу інших домашніх улюбленців.
«Якщо тварина нанесла укус, 10 днів проводиться карантинування. Тваринка знаходиться під наглядом спеціаліста ветеринарної медицини. Вона може знаходитися як у ветеринарній установі, так і вдома в клітці під розписку власника», - зазначила Неля Голюк.
Під наглядом ветеринарів і лисиці. Щороку в лісах на тисячах квадратних кілометрах з літаків розкидають вакцини у спеціальних брикетах. З’ївши таку приманку, імунітет від сказу в дикої тварини зберігається протягом року.
Нагадуємо, цього місяця на Буковині зафіксували два випадки сказу у домашніх собак.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами