Пішов до аптеки - й зі зарплати чи пенсії мало що залишилося. Декому здається, що така ситуація - радше виняток, аніж правило. Але, як свідчать дані дослідження "Індекс здоров’я. Україна", майже всі громадяни нашої держави змушені витрачати доволі значні суми на медикаменти.
Докладніше про його результати журналістам "Еxpres.ua" розповіла заступник директора “Київського міжнародного інституту соціології” Вікторія Захожа.
- Скільки ж саме українці нині мають витратити в середньому на ліки, якщо захворіють?
Нагадаємо, Супрун сказала, які ліки подешевшають до 1 лютого
- При амбулаторному зверненні цьогоріч лікар у середньому призначав пацієнтам чотири лікарські препарати. Середня вартість придбаних ліків становила 822 гривні. Такі значні суми люди переважно викладають з власної кишені. Виявилося, що компенсацію за медикаменти від страхової компанії отримували лише 2% опитаних, від лікарняної каси - 1%, від держави - 2%.
- А якими були витрати тих, хто лікувався у стаціонарі?
- Пацієнтам на стаціонарі призначали у середньому шість препаратів. А середній розмір сумарних витрат на ліки (придбаних в лікарні або куплених самостійно в аптеці) у разі госпіталізації становив аж 2892 гривні. Лише 17% тих, кому призначали ліки у стаціонарі, отримали бодай частину препаратів безплатно, натомість 83% опитаних мали купувати усі призначені препарати самостійно.
- Скільки українці витрачають, коли вибирають препарати для лікування самі, не звертаючись до лікаря?
Вам буде цікаво: До липня українці мають знайти собі сімейних лікарів, - Супрун
- Як свідчать результати дослідження, у разі проблем зі здоров'ям по допомогу до лікарів йдуть лише 62% громадян. Однак справді, якщо людина не звертається до лікарів, це ще не означає, що вона не купує медикаменти з власної ініціативи. Так, серед всіх опитаних середній розмір витрат на ліки за останній місяць становив 550 гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами