Події Благовіщення описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У своєму Євангелії він повідомляє, що в шостий місяць після зачаття праведною Єлизаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу.
Ангел, увійшовши до Неї, сказав: “Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками.”
Церква на Сході в різний час вважала Благовіщення як Богородичним, так і Господським святом. В даний час воно входить в число великих двунадесятих свят і відноситься, зазвичай, до Богородичних свят, через що йому призначаються богослужбові облачення блакитного кольору.
В Благовіщення, якщо воно не припадає на Страсний тиждень, поряд зі святом Входу Господнього в Єрусалим, статут дозволяє вживання в їжу риби, вина та олії.
Є очисний обряд відпустити птахів на волю, що символізує звільнення, дароване Богом людям, від гріха і смерті. В цей день всяка робота вважалася гріхом, навіть від’їзд на заробітки. Дівчатам навіть не дозволялося розчісуватися в цей день — вважалося, що так коротшає життя - на Благовіщення птиця гнізда не завиває, дівчина коси не заплітає.
На Благовіщення навіть грішників у пеклі перестають мучити і дають їм відпочинок і свободу.
Також, не можна нічого і нікому позичати в це свято, інакше будинок ваш стане бідний. Будь-які справи на Благовіщення приведуть до невдачі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами