Ініціаторами даного тематичного дня є Світовий Альянс паліативної допомоги, до складу якого входять національні та регіональні організації, що підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі. Про це повідомляє Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
Основна мета Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги полягає у підвищенні поінформованість світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів; підвищенні розуміння медичних, соціальних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання; сприяти становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Читайте ще: Чернівецькі волонтери сказали, скільки щомісяця витрачають на потреби важкохворих дітей
Хоспіс – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми на останніх етапах життя. Паліативна допомога передбачає: забезпечення полегшення болю та інших симптомів, що викликають занепокоєння; ствердження життя і ставлення до вмирання як до природного процесу; психологічні та духовні аспекти допомоги невиліковно хворим пацієнтам; підтримку, зокрема психологічну, невиліковним пацієнтам, що дасть їм змогу жити якомога активніше до самої смерті; підтримку близьких та рідочив пацієнта під час його хвороби, а також у період тяжкої втрати; мультидисциплінарний командний підхід для забезпечення потреб пацієнтів та їхніх родичів, у тому числі в період тяжкої втрати, якщо виникає в цьому необхідність; підвищення якості життя і може в результаті позитивно вплинути на перебіг хвороби.
За стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних хворих на 1 млн. населення. Тобто для України, за інформацією Міністерства охорони здоров’я України, ця потреба становить 4 200 ліжок. В країні наявні 1247, ще 148 538 пацієнтів отримують допомогу вдома – при потребі близько 600 000.
З 2011 року паліативна допомога як окремий вид медичної допомоги закріплена законодавчо: Закон України від 07.06.2011 р. № 3611-VI «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги».
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Хоспісу в Чернівцях немає, хоча він дуже потрібний
Також є Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21.01.2013 р. № 41 «Про організацію паліативної допомоги в Україні». Цим наказом було затверджено «Порядок надання паліативної допомоги» та «Перелік медичних показань для надання паліативної допомоги».
Українське законодавство дозволяє сімейному лікарю виписувати рецепт на опіоідні препарати для знеболення на 15 днів.
Водночас, ще багато проблемних питань належного забезпечення хоспісної та паліативної допомоги в Україні залишаються невирішеними. Робота над розвитком паліативних заходів продовжується, наразі паліативна допомога включена в програму медичних гарантій, заходи з паліативу внесено до Національного плану заходів по Конвенції ООН про права дитини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами