Дівчата “водили тополю”, в ролі якої була незаміжня дівчина – перша красуня на селі. Її наряджали вінками, стрічками, гілками та водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося до великої удачі. У цей день в колодязях освячували воду.
Роса, що випала в Трійцю, вважається дуже корисною для здоров’я і краси. Дівчатам радять нею вмиватися, щоб зберегти молодість і красу.
Якщо в цей день іде дощ – буде гарний врожай, тепле та грибне літо.
Трійця - одне з головних християнських свят. Православна Церква відзначає його в 50 день після Великодня (з урахуванням, що Великдень - перший день), а західні християни - на 57 день. Тобто в 2018 році свято Трійці в Україні відзначають 27-29 травня.
На Трійцю православні згадують пришестя Святого Духа на апостолів, яке, згідно з вченням Церкви, їм обіцяв Ісус перед своїм вознесінням. Пришестя вказало на потрійність Бога. Саме в цей момент була заснована Вселенська апостольська Церква.
В народі свято Трійці відмічалося три дні, і було густо помішане з язичницькими обрядами.Перший день — це Зелена, або Клечальна неділя, другий — Клечальний понеділок і третій — Богодухів день.
В Зелену неділю треба було бути особливо обережними, тому що в цей день всіляка «нечисть» — мавки, русалки, потерчата — вважалися особливо небезпечними.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами